• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Очільник Мінкульту виступив проти запровадження карантину вихідного дня

Реклама на dsnews.ua

З огляду на те, які наслідки для сфери культури, креативних індустрій може мати "карантин вихідного дня", Міністерство культури та інформаційної політики не підтримує цю ініціативу

Про це написав очільник міністерства Олександр Ткаченко у Telegram, передає "ДС".

"Сотні тисяч працівників в Україні можуть залишитися без роботи. Тобто йдеться про життя та існування людей. Окреме питання, чи витримає економіка України, якщо свою роботу призупинить сфера, яка генерує від 2 до 4% ВВП. І це ми говоримо в розрізі сфери культури, хоча варто пам’ятати, що загалом аналогічні ризики й для мікро-, малого та середнього бізнесу", — вважає міністр.

Він зазначив, що заклади культури — не епіцентр для розповсюдження вірусу. За словами Ткаченка, контролювати дотримання карантинних обмежень у закладах культури чи не найпростіше: потік людей регулюється, розсадка визначається, температурний скринінг проводять, за масками на відвідувачах стежать, антисептики завжди в доступі.

Міністр також назвав сферу культури "взірцем для багатьох галузей" щодо виконання санепідемвимог МОЗ.

Нардепка від "слуг" Євгенія Кравчук вважає, що, якщо цій сфері заборонити працювати на вихідних – вона втратить 50% прибутку, тому "левова частка закладів закриється, аби не платити податки та зарплатню працівникам".

Нагадаємо, президент Зеленський сказав, що карантин вихідного дня в Україні триватиме кілька тижнів.

    Реклама на dsnews.ua