• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Очільник МВС України: міграційна криза є частиною гібридної війни Путіна

Міграційну кризу на кордоні Польщі та Білорусі, яка є частиною гібридної війни, спровокував президент Росії Володимир Путін

Денис Монастирський
Денис Монастирський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив в ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера", передає "ДС".

Він зазначив, що на кордоні Польщі та Білорусі перебувають не біженці.

"Біженці — це тікають від небезпеки. Зараз, в тих країнах, звідки ці люди, немає загроз. У 2015 році в Сирії та Іраку йшли бойові дії, люди рятували своє життя. Зараз ми спостерігаємо загострення ситуації і штучно спровоковану кризу. Автор якої — Путін. Це частина гібридної війни і агресії", — заявив він

Монастирський підкреслив, що мета цієї кризи — не Польща, а весь Європейський союз.

Міністр додав, що сьогодні провів телефонну розмову з польським міністром внутрішніх справ.

Маріуш Камінський підтвердив, що польське суспільство було неоднозначне в оцінці мігрантів — одні категорично проти, Інші просили пропустити цих людей на територію Польщі. Однак глава правоохоронного відомства України закликав українців дотримуватися однієї позиції в цій ситуації.

"Я закликаю всіх громадян бути єдиними — не може в цій ситуації бути різних точок зору. Це війна! Тисячі людей прямують до кордонів ЄС. Переконаний, що наш кордон — це символічний кордон Європи. Наше завдання його захищати", — підкреслив він.

Денис Монастирський також сказав, що нещодавно інспектував потенційно небезпечну ділянку українсько-білоруського кордону.

Нагадаємо, очільник уряду Польщі Матеуш Моравецький заявив, що нападом самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка на кордон із Польщею керує голова Кремля Володимир Путін.

У Росії заперечують свою участь у міграційній кризі на кордоні Польщі та Білорусі, проте стверджують, що намагаються його вирішити.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua