• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

"Одеський суддя Чванкін – приклад прогнилої судової системи", – ветерани АТО звернулися до Зеленського

XVIII з’їзд суддів України, на якому розглядали питання обрання нових членів ВРП та судді КСУ, розпочався вранці 9 березня у столичному "President Hotel". Невдоволені судовою системою в Україні активісти вийшли на протестну акцію "Ні зʼїзду судівської нечесті"

Реклама на dsnews.ua

Каталізатором протестних подій в Україні став вирок одеському активісту Сергію Стерненку, якому присудили увʼязнення на сім років і три місяці з конфіскацією половини майна через начебто викрадення людини. Невдоволення суспільства "підігріває" також тримання під вартою звинуваченого у вбивстві журналіста Павла Шеремета музиканта Андрія Антоненка. За словами учасників події, українські судді не є доброчесними, та створили численні корупційні схеми за ухвалення потрібних рішень, повідомляє ASPI.

Підтримати мітинг прийшли ветерани АТО, які публічно звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням звернути увагу на тотальне суддівське свавілля. Зокрема, Михайло Сліпченко (позивний "Історик") відмітив, як еталонний приклад корупції Київський районний суд міста Одеси та його очільника Сергія Чванкіна, за яким, за словами активіста, стоїть одіозний колишній нардеп та голова ЦИК часів Кучми Сергій Ківалов.

"Володимире Олександровичу, коли ви приходили до влади, обіцяли позбавити українців від корупції та корупціонерів. Ні для кого не секрет, що суддівська система є найбільш корумпованою системою влади, і суддівська реформа – це першочерговий крок, який має відбутися в Україні. Найперше треба, щоб судді обиралися суспільством. По-друге, суспільство повинне мати право відкликати недоброчесних суддів. Варто звернути увагу на місцеві суди, які є уособленням корупції. Одним із найбільш корумпованих є "ківалівське" правосуддя в Одесі, зокрема, Київський районний суд міста, який очолює одіозний суддя Сергій Чванкін. Ні для кого не секрет, що Чванкін є представником Ківалова, який свого часу фальсифікував вибори президента України та сформував злочинну систему правосуддя, створивши такі корупційні схеми, про які говорить вся Україна. Журналісти вже неодноразово висвітлювали статки Чванкіна та намагалися звернути вашу увагу на шляхи їхнього походження. Звідки у людини, яка має скромну зарплату судді, будинок, який оцінюється у мільйон двісті тисяч доларів та інша елітна нерухомість в Одесі, записана на його родичів? Хто його прикриває?", – зазначив він.

Також ветеран звернув увагу на те, що ГУ Нацполіції в Одеській області, відділення якого знаходиться у Приморському районі, змінило юридичну адресу під Київський районний суд Одеси – вочевидь, аби суд гарантовано ухвалював "правильні" рішення.

Представниця Центру протидії корупції Галина Чижик під час акції зазначила, що судді, які зібралися у готелі "President Hotel", зʼїхалися задля того, аби обрати собі "дах" у Вищій раді правосуддя – тих людей, які будуть продовжувати їх покривати.

"Сьогодні сюди приїхали 290 суддів з усіє України. Тут є аж шість суддів Майдану, які в часи Революції Гідності" ухвалювали несправедливі рішення, кидали активістів за грати та позбавляли водійських прав за поїздки до Межигірʼя. Тут є Олександр Кравець, суддя із Одеси, який забороняв мирні зібрання у Одесі під час Революції Гідності. Тут є суддя з Полтави Антонов, який колись судив за хабар Іллю Киву і присудив йому лише 10 тисяч гривень штрафу. Ці люди зібралися не для того, щоб обрати гідних членів Вищої ради правосуддя, вони сьогодні зібралися, аби вибрати тих, хто буде їх покривати і не буде звільняти", – наголосила вона.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua