• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Один з енергоблоків Запорізької АЕС перейшов на паливо США

Реклама на dsnews.ua
П'ятий енергоблок Запорізької атомної електростанції 11 грудня став другим енергоблоком в Україні, який працює виключно на ядерному паливі американської компанії Westinghouse

Про це повідомила прес-служба Запорізької АЕС, передає "ДС".

Під час ремонтної кампанії 2019 року активна зона енергоблоку №5 була повністю завантажена паливом Westinghouse ТВЗ-WR. Ще три блоку Запорізької АЕС - перший, третій і четвертий - працюють на змішаних завантаження.

"Використовуючи різні джерела поставок палива, ми в першу чергу забезпечуємо енергетичну безпеку України. Що стосується надійності альтернативного палива, то ТВЗ-WR демонструють хороші результати за механічної стабільності", - заявив заступник головного інженера з ядерної і радіаційної безпеки ЗАЕС Олександр Ігнатченко.

До переваг палива Westinghouse відносять в тому числі відсутність проектних обмежень щодо циклів зміни потужності.

"Тобто, таке паливо більш гнучке для використання маневрових режимах. На блоках з паливом Westinghouse планується впроваджувати підвищення рівня потужності на 1,5%. Але першочергове завдання: перевести використання палива Westinghouse в промислову експлуатацію на певних енергоблоках ЗАЕС. У 2020 році це станеться на блоці № 5. Також у наступному році очікується повне завантаження ТВЗ-WR активної зони енергоблоку № 1, у 2021 році - енергоблоків № 3, 4. Через рік після цього за умови успішної дослідної експлуатації, використання альтернативного палива перейде в промислове", - продовжили в прес-службі ЗАЕС.

Зазначається, що "виконана українськими атомниками робота по експлуатації змішаних завантажень, модернізації програмних засобів і обладнання, спрямована на успішне введення ядерного палива Westinghouse в промислову експлуатацію", що є вагомим внеском в енергетичну безпеку України.

    Реклама на dsnews.ua