• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Один орган не хоче працювати": Зеленський натякнув, що Путін саботує Нормандський формат

Президент Володимир Зеленський заявив, що Нормандський формат, на даний момент, зайшов в глухий кут, оскільки "один з органів не хоче працювати"

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / president.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив в інтерв'ю виданню Le Figaro, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

Так, Володимир Зеленський напередодні візиту в Париж висловив надію, що президент Франції Еммануель Макрон зможе реанімувати Нормандський формат.

Зеленський висловив таку надію у відповідь на питання, чи вважає він Нормандський формат мертвим.

"Думаю, що штучне дихання може зробити зараз саме пан Макрон. Так, саме зараз. Мені здається, що Нормандський формат був в комі, потім ми змогли зустрітися в кінці 2019 року. І дійсно я побачив, що у цього формату, якщо продовжувати алегорію, б'ється серце, з'явився пульс. Але зараз ми бачимо, що зі здоров'ям формату є проблеми через те, що один орган не хоче працювати", — сказав український лідер.

За його словами, "тут потрібна підтримка, перш за все пана Макрона, і тоді, будемо вірити, що з'явиться бажання у Росії".

"Тому що зараз, що б там не говорили Росія або її представники в Тристоронній контактній групі в Мінську, я точно знаю, що вони все блокують", — зазначив Зеленський.

Він також навів конкретні приклади.

"У нормандському форматі в кінці 2019 року ми вчотирьох (Емманелем Макроном, президентом Росії Володимиром Путіним, канцлером Німеччини Ангелою Меркель — "ДС") домовилися про конкретні кроки, виконувати які повинні двоє. А ще двоє — Франція і Німеччина — повинні стежити, як це виконується, допомагати і, якщо є складнощі, штовхати. Наприклад, відкрити КПВВ для того, щоб люди з окупованої частини України могли йти (на підконтрольну українському уряду територію. — "ДС") І отримувати різні адміністративні послуги", — сказав президент.

Зеленський додав, що з початку його президентства Україна відкрила чотири "сучасні, високого рівня сервісу КПВВ з новими дорогами".

"На цих КПВВ надається понад 80 послуг: пенсії, банківські послуги, пошта, телефони, поповнення рахунку. Все, що потрібно, навіть кімната матері і дитини — все є. Вони повинні були зробити те ж саме — вони нічого не відкрили. Як був у Нормандській зустрічі один КПВВ, де було зруйновано міст ... Нічого з цього моменту вони не відкрили", — поскаржився український лідер.

Зеленський впевнений, що Росія може відкрити КПВВ на Донбасі.

"У них там, не знаю, на якому рівні, але ми бачимо — вони можуть відкрити. Як ми перевіряли — коли гуманітарні вантажівки їдуть, вони відкривали (КПВВ — "ДС"). Але вони на зло не пускають людей. І завжди у них є причина — COVID, спецрежим, що завгодно. Я іноді повертатимуся до питання, чи хоче Росія закінчити. Про КПВВ — це одна з відповідей на питання, чи хочуть вони", — сказав президент України.

Він також нагадав, що сторони домовилися про обмін утримуваними особами.

"Далі ми домовилися про обмін. Обмін «всіх на всіх». Ми зробили перший крок — ми дійсно дуже багатьох обміняли. Потім вони заблокували (процес взаємного звільнення — "ДС")", — зазначив Зеленський.

Крім того, підкреслив президент, була досягнута домовленість про режим припинення вогню.

"Далі ми домовилися про режим припинення вогню. Найголовніший момент — в «Мінську» він першим пунктом — припинення вогню. Ми розуміємо, що без цього не може початися нічого. Розмови, обміни, вибори, кордони, якщо стріляють?", — припустив Зеленський.

Він також нагадав про режим припинення вогню, який діяв влітку 2020 року.

"22 липня 2020 року ми почали режим припинення вогню (в ТКГ була досягнута домовленість про застосування заходів щодо посилення режиму припинення вогню — "ДС"). Тут дійсно у нас була перемога. Протягом семи місяців більш-менш дотримувався режим припинення вогню. Перші два-три місяці ми в цілому раділи", — сказав Зеленський.

Він розповів, що "вважав, що ми пішли вперед".

"Складно, але дивіться, які кроки. Потім ситуація ускладнюється, і з початку цього року, 2021-го, до цього моменту — 27 загиблих. Ось і все. І стріляють, і нарощується кількість військових. Я питаю в третій раз: чи хоче Росія зупинити війну? ", — поставив риторичне запитання Зеленський.

Для того отримання "відповіді" Зеленський запропонував подивитися "на фото з супутника".

Як писала "ДС", президент України Володимир Зеленський підтвердив інформацію про те, що він відправляв запит на телефонну розмову з російським колегою Володимиром Путіним, однак отримав відмову.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua