• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Офіційно: Україна підписала "транспортний безвіз" з Євросоюзом

Україна у середу, 29 червня, підписала угоду про лібералізацію автомобільних перевезень з ЄС

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства інфраструктури, передає "ДС".

Угоду підписали у французькому Ліоні. Вона скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС та дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

Перемовини про укладання цієї угоди розпочалися ще восени минулого року, але з урахуванням складної логістичної ситуації в Україні, зумовленої блокадою морських портів та пошкодженням транспортної інфраструктури, ЄС значно прискорив процес узгодження угоди.

Крім того, угодою передбачаються заходи зі спрощення визнання водійських документів. Відтепер Україна та ЄС звільняють власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.

Термін угоди складає 1 рік з можливістю пролонгації, а тимчасово набирає чинності уже відсьогодні. На постійній основі угода запрацює після завершення усіх ратифікаційних процедур.

Спричинене морською блокадою навантаження на автотранспорт значно збільшило потребу у дозволах на міжнародні перевезення, які по деяким напрямам зросли у кілька разів. Такі дозволи необхідні перевізниками, аби мати змогу експортувати чи імпортувати товари автотранспортом.

У перший місяць повномасштабного вторгнення міністерству інфраструктури вдалось досягти домовленостей про тимчасове скасування дозволів на вантажні автоперевезення з 12 країнами ЄС, проте багато з них закінчували дію вже влітку. Відтак був ризик, що восени дозволи закінчаться і вантажний дорожній транспорт зупиниться.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський доручив міністру інфраструктури підписати угоду між Україною та ЄС щодо вантажних перевезень автошляхами, відому як "транспортний безвіз".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua