• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Офіс генпрокурора ретельно вивчить факти співпраці Лукашенка з "ЛНР"

Генеральна прокуратура взялася детально вивчати співпрацю самопроголошеного президента Білорусу Олександра Лукашенка з терористами т.зв. "ЛНР"

Реклама на dsnews.ua

Про це 8 липня повідомив народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко, інформує "ДС".

Раніше нардеп звертався з відповідним запитом до Офісу генпрокурора.

"В червні терористи з так званої "прокуратури ЛНР" повідомили, що "за особистим запрошенням Олександра Лукашенка" провели допит білоруського політвʼязня Романа Протасевича і "пересвідчились в його причетності до вбивств мирних жителів Донбасу". Де-факто, це означає, що Олександр Лукашенко, який силою захопив і утримує владу в Білорусі, визнав терористичні "республіки". Тому 16 червня я направив депутатське звернення Генеральному прокурору Ірині Венедиктовій щодо співпраці Олександра Лукашенка з терористами так званих "ЛНР". Моє звернення підтримали колеги-депутати, за що я їм дуже дякую", — написав Гончаренко в Telegram.

Він переконаний, що дії Лукашенка — "це посягання на територіальну цілісність України, тому ОГПУ "має відкрити кримінальну справу проти диктатора за співпрацю з терористами".

"Крім того, потрібно посилювати тиск, санкційний та економічний. Лукашенка можна і треба додавити всіма доступними засобами", — додав Гончаренко.

Як писала "ДС", 16 червня представники невизнаної "ЛНР" заявили, що провели слідчі дії в Білорусі з затриманим опозиційним блогером Романом Протасевичем. Україна зажадала від Білорусі пояснень з цього приводу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua