• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Україна зажадала від Білорусі пояснень за допит Протасевича терористами "ЛНР"

За дорученням міністра закордонних справ Дмитра Кулеби посольство України в Мінську звернулося до білоруської влади з проханням надати офіційні пояснення через допит угрупованням "ЛНР" блогера Романа Протасевича

МЗС України
МЗС України
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив «Новинам Донбасу» речник МЗС України Олег Ніколенко, передає "ДС".

Нагадаємо, "ЛНР" стверджує, що провела слідчі дії в Білорусі з затриманим опозиційним блогером Романом Протасевичем.

"Ніякої "генпрокуратури ЛНР" не може бути за визначенням. Фактичний контроль на тимчасово окупованих територіях у Луганській області здійснює окупаційна адміністрація Російської Федерації. Повідомлення про проведення "слідчих дій" у Білорусі слід розглядати в контексті спроб РФ надати підлеглим їй незаконним угрупованням хоч якоїсь псевдосубʼєктності", — зазначив Ніколенко.

За його словами, це лише підтверджує, що операцію з примусової посадки літака Ryanair і затриманням Романа Протасевича розіграно за російським сценарієм.

"Росія не втрачає шансу позбавити Білорусь суверенітету і максимально її затягнути в свій геополітичний порядок дня. Таке зближення, безумовно, посилює ризики для України. І воно буде враховано при прийнятті нашою державою подальших рішень щодо захисту інтересів національної безпеки", — додав речник МЗС.

Як повідомляла "ДС", "ЛНР" відкрила кримінальну справу за нібито участь у боях на Донбасі проти затриманого в Мінську засновника Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua