• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Офіс Венедиктової завів справи на понад сотню іноземних найманців, що "відзначилися" на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Офіс генерального прокурора почав кримінальні провадження проти громадян Італії, Іспанії, Грузії та інших держав, які брали участь у бойових діях на Донбасі на боці російських окупаційних військ

Про це йдеться в повідомленні на Facebook-сторінці Офісу, передає "ДС".

Зазначено, що дані кримінальні провадження було розпочато за фактами участі понад 100 іноземних громадян у збройному конфлікті проти України у складі незаконних збройних формувань Російської Федерації.

"Прокурори встановили, що, починаючи з 2014 року і по теперішній час не менше 2 громадян Болгарії, 7 — Вірменії, 1 — Грузії, 19 — Італії, 27 — Іспанії, 12 — Казахстану, 3 — Литви, 26 — Молдови, 2 — Нідерландів і 5 — Німеччини у складі іррегулярних не передбачених законом збройних формувань РФ брали участь у збройному конфлікті проти України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків", — йдеться в повідомленні.

В Офісі генпрокурора уточнюють, що іноземці служили в 14 батальйоні територіальної оборони "Привид", 11 окремому мотострілецькому полку "Схід", 7 окремої мотострілецької бригади "Чистяківська", 1 окремої мотострілецької бригади "Словʼянська", окремому розвідувальному батальйоні "Спарта", окремому штурмовому батальйоні "Сомалі", незаконних збройних формуваннях "Русичі", "Вовча сотня", "Брянка СРСР та інших незаконних збройних формуваннях.

"У відповідності зі ст. 47 Додаткового протоколу і 1977 року до Женевських конвенцій про захист жертв війни, вони є найманцями, а їхні дії — порушенням Міжнародної конвенції про боротьбу з вербуванням, використанням, фінансуванням і навчанням найманців, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 4 грудня 1989", — уточнили в ОГП.

Максимальна санкція за вказаними статтями передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

🔹 Офіс Генпрокурора зареєстрував кримінальні провадження за фактами участі понад 100 іноземних громадян у складі НЗФ РФ...

Gepostet von Офіс Генерального прокурора am Freitag, 7. August 2020

Як повідомляла "ДС", 29 липня поблизу Мінська були затримані 33 бойовика російської "Приватної військової компанії Вагнера". Як заявили у білоруських правоохоронних органах, бійці ПВК прибутку, щоб дестабілізувати ситуацію в країні під час виборів. Президент Білорусі Олександр Лукашенко зажадав від Росії пояснень. При цьому у Держдумі РФ вважають, що інцидент не вплине на відносини між країнами.

Згодом зʼясувалося, що імена більшості з 33 затриманих у Білорусі бойовиків є в базі "Миротворця" – як учасників війни на Донбасі. Україна сподівається домовитися з Білоруссю про їх екстрадицію.

5 серпня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що правоохоронні органи Білорусі будуть співпрацювати з Україною з питання затриманих російських найманців з приватної військової компанії Вагнера, які воювали на Донбасі.

6 серпня Київ зробив офіційний запит на екстрадицію затриманих у Білорусі бойовиків ПВК "Вагнера", які воювали проти України на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua