• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Офіс Зеленського відреагував на скандальні заяви Фокіна

Реклама на dsnews.ua

Заявам представника України в Тристоронній контактній групі по Донбасу Вітольда Фокіна, які категорично розходяться з офіційними позиціями держави, вже надана належна оцінка

Про це йдеться у заяві Офісу президента, яку було оприлюднено сьогодні на сайті глави держави, інформує "ДС".

На Банковій зазначили, що "неприємно вражені особистими оцінками та коментарями" Фокіна у Верховній Раді.

"Очевидно, що кожен, хто представляє державу, повинен завжди памʼятати, що не можна плутати офіційне з особистим. Якщо є розходження в позиціях, а власне бачення, яким би воно не було, відрізняється від державного, потрібно обирати державне доти, доки представляєш державу. Не особисте, а саме державне бачення", — йдеться у заяві.

Також в ОПУ зазначили, що офіційна позиція України повністю збігається з обʼєктивною реальністю та політичною правдою. "Саме з російського вторгнення почалася тимчасова окупація Автономної Республіки Крим, міста Севастополя й окремих районів Донецької та Луганської областей України. Саме ця держава повністю контролює тимчасово окуповані території України та має вирішальний вплив на все, що там відбувається. Це цілком очевидні істини", — заявили на Банковій. 

"Робота української делегації в Тристоронній контактній групі завжди базувалася на повному розумінні національних інтересів України та абсолютної правди про війну і хто є хто в цій війні. Особисті думки кожного з представників України не тільки жодного разу не заважали переговорам, а й не суперечили офіційній позиції держави, нашим засадничим імперативам та тим завданням, які Президент Володимир Зеленський поставив перед делегацією. Безумовно, заявам Вітольда Фокіна, які категорично розходяться з офіційними позиціями держави, вже надана належна оцінка. Перш за все – суспільством, яке заплатило велику ціну за свої ідеали. Цього не можна не розуміти", — підкреслюється у заяві.

На Банковій нагадали, що метою діяльності держави та її представників є досягнення сталого миру лише на українських умовах. А саме: абсолютне та довготривале припинення вогню на Донбасі, звільнення всіх утримуваних осіб, виведення всіх незаконних збройних формувань і військової техніки з території України, повна деокупація та повернення Україні контролю над кордоном з Росією.

"Задля цього й працює наша делегація в Тристоронній контактній групі", — наголосили в ОПУ. При цьому у заяві немає жодної згадки про подальшу долю Вітольда Фокіна. Також у заяві відсутня позиція президента Володимира Зеленського, який, власне, і призначив Фокіна заступником голови української делегації у ТКГ.

Як писала "ДС", 29 вересня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Вітольд Фокін заявив, що вимоги Росії про проведення виборів на окупованому Донбасі нібито відповідають Мінським угодам. Фокін також сказав, що не бачив доказів агресії Росії проти України на Донбасі.

Комітет схвалив звернення до президента Володимира Зеленського з вимогою звільнити Вітольда Фокіна з посади заступника глави української делегації в Тристоронній контактній групі. Своєю чергою нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура заявив, що постанова Комітету є нелегітимною, "оскільки не були дотримані всі процедури прийняття".

Партія "Європейська солідарність" вимагає порушити проти Фокіна кримінальне провадження, оскільки його слова можна кваліфікувати як державну зраду.

    Реклама на dsnews.ua