• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Окупанти виснажують українські надра і знищують "Чорноморнафтогаз"

Реклама на dsnews.ua
Росія в аннексированном Криму активно знищує захоплений "Чорноморнафтогаз" і виснажує запаси родовищ

Про це заявила голова правління компанії "Чорноморнафтогаз", яка перереєструвалася в Україні, Світлана Нєжнова, передає "ДС" з посиланням на прес-службу НАК "Нафтогаз України".

"РФ побудувала газопровід до Криму з боку Росії, щоб качати газ звідти. Шельф розвивати дорого. Запаси родовищ Штормове і Архангельське виснажуються. Необхідна інтенсифікація цих свердловин, а це вимагає великих вкладень.
Зараз кримський "Чорноморнафтогаз" працює на виснаження, на знищення. Видобуток на родовищах падає", - сказала вона.

За словами Нєжнової, представники компанії разом з прикордонниками періодично виходять на кораблях до буровим і фіксують їх розміщення і роботу.

"Ми опитуємо працівників нелегітимного кримського "Чорноморнафтогазу". Підходимо до них настільки близько, наскільки нам дозволяють. Потім складаємо акт. В цьому акті правоохоронні органи фіксують факт незаконного переміщення бурових і незаконного видобутку газу", - пояснила вона.

"Окупанти дуже нервують, коли ми підходимо до наших бурових платформ. Вони на цих бурових і на наших кораблях намалювали прапор Російської Федерації. Було брязкання м'язами, залізом. Були випробування, у кого першого здадуть нерви - у нас або у них.
Бойовий літак запускали зверху на наш корабель. У перший раз це був корабель "Поділля", другий "Куроп'ятников". Запускали літак так низько, що можна було розгледіти пілота.
Вплив було більше психологічним. Вони оточили нас кораблями і почали видавлювати корабель прикордонної служби в сторону Криму. Але у нас дуже професійні прикордонники, з сильними нервами. Викрутилися з усіх цих ситуацій", - зазначила Нєжнова.

Як повідомляла "ДС", днями українські силовики здійснили вихід у Чорне море та огляд об'єктів ВАТ "ДАТ "Чорноморнафтогаз", які незаконно використовуються окупаційною владою. При огляді встановлено, що на всіх об'єктах знаходяться озброєні особи, піднятий прапор Росії.

    Реклама на dsnews.ua