• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Окупанти скоротили кількість україномовних шкіл у Криму на 87%

Реклама на dsnews.ua
За період окупації Криму Росією кількість шкіл на півострові з навчанням українською мовою скоротилася в 150 разів

Про це заявив працівник Постійного представництва України при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві на Форумі ООН з питань меншин, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"До окупації в Криму і Севастополі функціонувало 660 шкіл. Всі діти вивчали українську мову, майже 13000 навчалися на цьому мовою, більше 2000 - кримськотатарською мовою. З 2014 року, коли Росія використовувала так звану "захист російськомовного населення" як фальшивого привід для окупації, кількість українських шкіл у Криму скоротилася на 87%. У 150 разів, в 150 разів зменшилася кількість учнів в Криму, які навчаються українською мовою. Формально залишилася лише одна така школа", - заявив він.

Крім того, в тимчасово окупованому Криму дуже скоротилася і кількість навчальних закладів з вивченням кримськотатарської та української мов та учнів у них, як і відбулося скорочення навчального часу для викладання цих мов, що "свідчить про грубе порушення окупаційною владою прав українців і кримських татар на освіту".

"Для надання допомоги дітям, права яких порушуються в АР Крим і Севастополі, Україною створені всі умови для вивчення української мови, літератури та історії дистанційно за допомогою інформаційних технологій. Україна висловлює глибоку стурбованість ситуацією, що склалася у сфері освіти на окупованій Російською Федерацією території. Ми закликаємо окупаційні влади виконувати свої зобов'язання, а міжнародні моніторингові механізми тримати ситуацію в АР Крим і Севастополі під пильним контролем ", - підкреслив український дипломат.

Він додав, що порушення прав громадян на освіту рідною мовою та вивчення української і кримськотатарської мови є одним з головних викликів, пов'язаних з тимчасовою окупацією території АР Крим та Севастополя. При цьому, незважаючи на увагу на це з боку міжнародного співтовариства, що знайшло відображення в ряді резолюцій ГА ООН, а також проміжного рішення Міжнародного суду ООН, окупаційна влада відмовляється виконувати свої зобов'язання.

Форум ООН з питань меншин

Зважаючи на суспільний резонанс та не завжди достовірну інтерпретацію подій навколо нещодавнього Форуму ООН з питань меншин у Женеві, пропонуємо розставити всі крапки над «і» та ознайомитись із відеозвітом про участь нашої делегації у згаданому заході. Ця далеко неповна добірка ключових епізодів дає уявлення про роботу представників нашої держави, яким на щоденній основі доводиться безпосередньо протистояти російській дезінформації та її спробам легітимізації наслідків агресії щодо України, впливати на почасти забюрократизовану реакцію структур міжнародних організацій та проводити копітку роз’яснювальну роботу.У підсумку: наша делегація разом із партнерами вкотре гучно нагадала – #CrimeaIsUkraine, залишивши в ізоляції низку колаборантів окупаційної адміністрації Криму та спричинивши істеричну реакцію Держдуми РФ, сповнену усвідомлення неминучості деокупації АР Крим та м.Севастополь.З огляду на важливу роль, яку відіграють неурядові організації у роботі щорічного Форуму ООН з питань меншин, принагідно очікуємо на активне конструктивне долучення українського громадянського суспільства до участі у подібних заходах у майбутньому, посилюючи у такий спосіб сигнали щодо негативного впливу зовнішньої агресії та реальної ситуації в Україні, зокрема на її тимчасово окупованих територіях.

Gepostet von Permanent mission of Ukraine in Geneva am Montag, 2. Dezember 2019

Нагадаємо, раніше спікер Держдуми В'ячеслав Володін пригрозив Україні, що в разі збереження "націоналізму і утиски малих народів" зі складу країни вийде ряд областей.

Заява Володіна оприлюднено на сайті Держдуми, воно стало відповіддю на те, що українська делегація зірвала виступ незаконно обраного депутата Держдуми від анексованого Криму колабораціоніста Руслана Бальбека на форумі ООН з питань меншин. Володін заявив, що в Україні нібито "порушуються права нацменшин" - росіян, угорців, поляків. Зокрема, мова йде про закон про українську мову.

    Реклама на dsnews.ua