• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Близько 70% потребують житла: український омбудсмен розповіла про проблеми переселенців

Реклама на dsnews.ua

За оцінками міжнародних організацій, забезпечення житлом потребують майже 70% внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні

Про це заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова під час презентації своєї спецдоповіді "Реалізація права внутрішньо переміщених осіб на житло", передає "ДС" з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"За приблизними оцінками, за державної підтримки житло отримали близько 1% ВПО. У той же час, за оцінками міжнародних організацій, житла потребують майже 70% ВПО", — зазначила Денисова.

Разом з тим вона підкреслила, що на державному рівні досі немає офіційних даних щодо потреб ВПО в житлі. При цьому відсутня інформація про кількість ВПО, яким житло було надано за підтримки держави або органів місцевого самоврядування.

"За весь час внутрішнього переміщення ні на загальнодержавному, ні на місцевому рівні так і не введено середньо- і довгострокових рішень, необхідних для вирішення житлових проблем громадян, які стали жертвами конфлікту ... Близько 60% живуть в орендованому житлі, з них принаймні 27% відзначають ризики виселення в зв'язку з неможливістю сплачувати орендну плату", — заявила Денисова.

За її словами, недостатні обсяги адресної допомоги ВПО для покриття витрат проживання "спонукає їх повертатися на території, де їм потенційно може загрожувати небезпека". При цьому Денисова звернула увагу, що близько 65% переселенців, які повернулися жити на тимчасово окуповані території, — це люди старше 60-ти років.

Вона також повідомила, що 1,5 мільйона громадян України (близько 3%) були змушені залишити місця свого проживання і переселитися в інші регіони країни в зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Як писала "ДС", Кабінет міністрів розподілив субвенції з бюджету в розмірі 3,43 млн грн на покупку житла для внутрішньо переміщених осіб.

    Реклама на dsnews.ua