• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Оксана Маркарова стане новим послом України у США, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Досвідченого дипломата Володимира Єльченка на посаді посла України у США може замінити колишня очільниця Міністерства фінансів Оксана Маркарова

Про це повідомляють джерела в Офісі президента і МЗС України, інформує "ДС".

"Ідею вніс Андрій Єрмак (голова Офісу президента, — прим. "ДС"). Необхідно вирішувати питання з МВФ. Грошей немає. А Маркарова там на доброму рахунку", — сказав представник ОПУ в коментарі ZN.UA.

В українському зовнішньополітичному відомстві хоча й підтвердили плани про призначення Маркарової, однак висловили скепсис з приводу такого рішення.

"До Вашингтона після перемоги Байдена повертається "класика", а Маркарова не класичний дипломат. МВФ — дуже важливий фактор, але американський напрямок набагато ширше, системніший і вимагає більшої дипломатичної практики і кругозору", — цитує видання своє джерело в МЗС.

Оксана Маркарова з 2015 року по червень 2020-го працювала в Міністерстві фінансів. Вона прийшла до відомства на запрошення тодішнього міністра фінансів Наталії Яресько та як заступник міністра працювала до відставки Олександра Данилюка, після чого сама стала керівником Мінфіну.

"Погано в цьому призначенні, що у Маркарової немає дипломатичного досвіду. Вона відмінний кандидат для переговорів з МВФ, але на жаль тільки цим обовʼязки посла в США не обмежуються, мова йде про складні взаємини, в яких політики набагато більше ніж економіки. Що ще гірше, судячи з цього призначення, для Києва відносини з США обмежуються виключно вибиванням траншей з МВФ і тут дійсно вважають, що проблема в переговірниках, а не у відсутності досягнень, якими ми могли б хвалитися на переговорах", — йдеться у матеріалі видання.

Коментарів самої Оксани Маркарової щодо свого можливого призначення у Вашингтон наразі не надходило.

    Реклама на dsnews.ua