• USD 40.7
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Окупанти відправлятимуть підлітків із ТОТ на військові навчання до РФ, – ЦНС

Понад 2,5 тис. підлітків від 13 до 17 років із тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької і Херсонської областей пройдуть військовий вишкіл у Волгоградській області РФ

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Центр національного спротиву, передає "ДС".

За даними ЦНС, готувати підлітків для подальшої участі в бойових діях у Росії розпочали ще влітку 2023 року в так званих військово-спортивних центрах "Воїн". Тепер філії таких таборів окупанти відкрили й на ТОТ України. Зазначають, що добір на навчання місцеві колаборанти здійснюють самостійно.

"Насамперед звертають увагу на фізичний розвиток дитини й тоді активно беруться до психологічної обробки майбутнього вояки", – ідеться в повідомленні.

Зокрема, відкриттям такого центру в окупованій Луганській області займався особисто директор організації "Воїн" Олександр Зайцев, додали в Центрі нацспротиву. Зокрема, підлітків навчають основ стрільби, роботи з БПЛА, засобами зв'язку й РЕБ.

"Такі дії російської окупаційної влади суперечать міжнародним нормам і стандартам у сфері освіти. Залучення неповнолітніх до подібних заходів порушує їхнє право на невтручання у війну й на захист від військового використання. І за ці злочини неодмінно прийде відповідальність і покарання", – ідеться в повідомленні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua