• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Денісова звернулася до ОБСЄ з проханням щодо українських ЗМІ в Криму

Реклама на dsnews.ua

На території анексованого Росією Криму заблоковані 30 українських інформаційних сайтів, радіостанції та соціальні мережі

Позицію щодо блокування українських мас-медіа озвучила у Facebook Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає "ДС".

"За даними правозахисників, за станом на червень 2020 року, на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь заблоковані 30 українських інформаційних сайтів, дві соціальні мережі і радіостанції", - йдеться в повідомленні омбудсмена.

Денісова зазначає, що статтею 19 Загальної декларації прав людини закріплено право на доступ до інформації. Крім того, відповідно до Декларації Комітету міністрів Ради Європи "Про свободу вираження поглядів та інформації", держави-учасниці зобов'язані захищати право на свободу слова та інформації, заохочувати різноманітність ЗМІ та інформаційних джерел.

Виходячи з цього, омбудсман звернулася до голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні: просить вжити заходів для документування порушень та поінформувати всі сторони про незаконність обмеження прав жителів Криму на доступ до незалежних ЗМІ.

Як повідомляла "ДС", Міністерство закордонних справ України попросило міжнародних партнерів посилити санкції проти Росії у зв'язку з її діями в окупованому Криму.

    Реклама на dsnews.ua