• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Омбудсмен просить "команду Шмигаля" взяти під особисту опіку дітей кримських політвʼязнів

Реклама на dsnews.ua

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликає надати гуманітарну допомогу сімʼям кримських політвʼязнів

Про це йдеться у заяві Денсіової у Facebook, передає "ДС".

"Країна-агресор РФ, незаконно ув’язнивши наших співгромадян, позбавила їхніх дітей уваги та піклування. Російська влада свідомо порушила міжнародне та національне законодавство, а саме ст. 9 Конвенції ООН про права дитини, ст. 5, 141, 152, 153 Сімейного кодексу України та ст. 11 Закону України "Про охорону дитинства", — зазначила омбудсмен.

За її словами, Росія сьомий рік поспіль "продовжує розлучати українські родини". І доки це відбувається, кожна така сімʼя потребує уваги та допомоги, наголошує Людмила Денісова

"За наявною в мене інформацією, 133 громадянина України, в тому числі 97 кримських татар, переслідуються РФ за політичними мотивами. 112 – незаконно утримують на території Росії та тимчасово окупованого Криму, решта обмежені в пересуванні та перебувають за місцем свого проживання. З них 71 є батьками 188 неповнолітніх дітей", — навела цифри Денісова.

Десять дружин кремлівських бранців, які виховують 12 дітей дошкільного та шкільного віку, проживають в різних регіонах материкової України, а 62 жінки разом із дітьми залишились на окупованому півострові, додала вона. Цієї осені на окупованій території Криму з 17 дітей політв’язнів до першого класу підуть лише 14, "оскільки правами на освіту трьох дітей "керівництво" кримських освітніх закладів знехтувало".

Також, за словами Денісової, особливої уваги та піклування потребують 11 тяжкохворих дітей, яким потрібна висококваліфікована медична допомога, зокрема дітям двох політв’язнів – негайно.

Омбудсмен зазначає, що через відсутність доступу до тимчасово окупованих території Криму, системного та послідовного механізму соціального захисту сімей кремлівських бранців жодна державна інституція неспроможна надати всебічну підтримку таким родинам.

Людмила Денісова звернулася до президента Володимира Зеленського з проханням "зробити все можливе" задля звільнення українських політв’язнів і надати доручення Кабінету міністрів забезпечити їхнім родинам належний соціальний захист.

"Закликаю премʼєр-міністра України Дениса Шмигаля та кожного члена уряду взяти під особисту опіку кожну дитину, яка на сьогодні проживає із матір’ю на контрольованій Україною території, терміново розробити та подати на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо врегулювання правового статусу та соціального захисту осіб, незаконно позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України, а також членів їхніх сімей та затвердити відповідну державну соціальну програму", — написала Денісова.

Вона також закликала всі міжнародні урядові та неурядові організації, зокрема Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні, надати гуманітарну допомогу дітям кремлівських бранців та сприяти посиленню боротьби на міжнародній арені за звільнення їхніх батьків. Крім того, омбудсмен звертається по допомогу до правозахисників, волонтерів і громадських активістів.

⚡️⚡️Країна-агресор РФ, незаконно ув’язнивши наших співгромадян, позбавила їхніх дітей уваги та піклування. Російська...

Gepostet von Людмила Денісова am Sonntag, 9. August 2020

Як повідомляла "ДС", премʼєр-міністр Денис Шмигаль припустив, що Україна може відновити постачання води до Криму в разі гуманітарної катастрофи на півострові. При цьому Київ не буде постачати воду для потреб окупаційної влади, військ та військових баз.

    Реклама на dsnews.ua