• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Омелян розповів, що йому обіцяли "перспективну посаду" в обмін на лояльність до Зеленського

Реклама на dsnews.ua

Ексміністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що йому було запропоновано посаду в нинішній українській владі. Крім того, Омеляну було озвучено пропозицію про "припинення політичного переслідування"

Про це йдеться в повідомленні на Facebook-сторінці Омеляна, передає "ДС".

Так, колишній міністр заявив, що подібна пропозиція надійшла протягом першого тижня, коли йому вручили підозру у справі про незаконність встановлення 20% знижки на портові тарифи.

"Найсмішніше і найсумніше в цій історії, що протягом першого тижня, як мені вручили підозру, мені було запропоновано дуже непогану і перспективну посаду з прекрасним, як для мене, фінансовим забезпеченням. В пакеті з посадою йшла пропозиція припинити політичне переслідування правоохоронних органів, якщо я перестану критикувати (президента Володимира Зеленського — "ДС") Зеленського і (главу Офісу президента Андрія Єрмака — "ДС") Єрмака. Пропозицію я відхилив, справа пішла в хід. і знову я єдиний колишній міністр, справа якого розглядає ВАКС ", — написав Омелян, коментуючи направлення до суду справи про незаконність встановлення 20% знижки на портові тарифи і збори в 2018 році.

Ексміністр також додав, що зменшення зазначених тарифів призвело до зростання перевалки вантажів в 2018 році на кілька відсотків, а в 2019 році — майже на 20%.

"І морська галузь — єдина, яка продовжувала зростання в кризовому 2020 році. Тобто, рішення було правильним, економічно і політично обґрунтованим", — переконує колишній міністр.

Також він підкреслив, що наказ Міністерства інфраструктури підписали на виконання відповідного розпорядження і постанови Кабінету міністрів України, які були колегіально підтримані всіма членами уряду і підписані тодішнім прем'єр-міністром.

"За підготовку і коригування бюджету відповідальне в уряді міністерство фінансів. Але навіть в цьому випадку, адміністративний збір — є цільовим збором виключно для утримання Адміністрації морських портів України і його зменшення або збільшення жодним чином не впливає на надходження до державного бюджету. Цікаво, що прокуратура до сих пір не звернулася до суду з вимогою призупинити дію цього наказу. Отже, за їхньою логікою, збитки продовжують наноситися і в поточному році. Злочинна бездіяльність? За статтею 211 частини 2 КК, яку мені інкримінують, взагалі відсутня судова практика. Тобто, і тут я — перший. Згідно з інформацією НАБУ, у мене відсутій особистий мотив або будь-які корупційні дії в зв'язку з цим. Що тоді розслідує антикорупційне агентство?! ", — написав Омелян.

Нагадаємо, 19 червня НАБУ вручило підозру Омеляну в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 211 Кримінального кодексу (видання службовою особою нормативно-правового акта, який зменшує надходження до бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах).

Як повідомляла "ДС", в серпні Національне антикорупційне бюро України завершило розслідування у даній справі.

    Реклама на dsnews.ua