• USD 28.5
  • EUR 34
  • GBP 38
Спецпроєкти

"Він заручник ситуації": Глава КСУ став на бік корупціонера Ситника

Реклама на dsnews.ua

Голова Конституційного суду Олександр Тупицький заявив, що Артема Ситника було призначено на посаду директора НАБУ у неконституційний спосіб, і висловився з приводу того, чи може він після рішення КСУ продовжувати працювати на своїй посаді

Про це Тупицький заявив 30 жовтня під час брифінгу, передає "ДС" із посиланням на ТСН.

"Чи має він (Ситник — ред.) право працювати після рішення Конституційного суду? Я хочу відразу сказати: справа не в Ситнику. Він — заручник ситуації, його було призначено у неконституційний спосіб із перевищенням повноважень. Нехай вибачає мені Петро Олексійович Порошенко, тому що він призначав. Я, можливо, його розумію: він діяв у той спосіб, якому в умовах після Революції Переваги він перебував. Напевно, ці огріхи, які є в антикорупційному законодавстві, — вони створилися в післяреволюційний період у силу такої необхідності. Але зараз такої необхідності немає. Країна не може жити з частково або повністю неконституційними законами", — заявив голова КСУ.

Нагадаємо, Ситника в грудні 2019 року внесли до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення. Ситник потрапив до реєстру через незадекларований відпочинок у Рівненській області.

Рівненський апеляційний суд наклав на Артема Ситника штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн. Ситник подав апеляцію на рішення українського суду про штраф до ЄСПЛ.

28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним указ президента України про призначення у 2015 році Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро.

    Реклама на dsnews.ua