• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

ООН повинна відреагувати на роздачу російських паспортів українцям, — Зеленський

Організація Обʼєднаних Націй має відреагувати на роздачу громадянам України російських паспортів і проведення виборів до Держдуми на окупованих територіях

Реклама на dsnews.ua

Про це під час виступу на 76-й сесії Генеральної Асамблеї ООН заявив президент України Володимир Зеленський, інформує "ДС".

"Видача сотням тисяч українців на окупованій території України сотень тисяч паспортів іншої держави — що це як не доказ міжнародного злочину? Що це як не доказ безкарності й неповаги до міжнародного права? Більш того, РФ сама про це офіційно заявляє. І змушує наших громадян брати участь у виборах до російського парламенту", — сказав Зеленський.

За його словами, саме реагування на подібні порушення міжнародного права можуть "оживити" ООН.

Зеленський наголосив, що лідери, які створювали ООН 76 років тому, не могли передбачити і прорахувати все. В тому числі й те, що механізм права вето "стане інструментом, коли один може шантажувати всіх".

Як відомо, Росія в ООН часто користується правом вето при розгляді питань, пов'язаних з окупацією України.

Раніше віцепремʼєр Олексій Резніков заявив, що українці, які взяли російські паспорти на окупованих територіях Донбасу, зможуть виїхати в Росію, однак Українська держава такі документи визнавати не буде.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua