• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

ООН про заборону "каналів Медведчука": це рішення може вплинути на свободу вираження поглядів в Україні

Рішення української влади про заборону каналів NewsOne, "112 Україна" та ZiK може вплинути на свободу вираження поглядів в Україні

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, повідомляє "Радіо Свобода".

"Хоча для держави законною метою є захист національної безпеки, у тому числі шляхом протидії дезінформації, УВКПЛ стурбоване тим, що це рішення може вплинути на свободу вираження поглядів в Україні і нагадує, що держави зобов’язані поважати, захищати і забезпечувати права на свободу вираження поглядів, у тому числі право шукати, отримувати і поширювати різноманітну інформацію та ідеї", – сказала Матільда Богнер, голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони про запровадження санкцій проти народного депутата й соратника проросійського політика Віктора Медведчука Тараса Козака і восьми пов’язаних із ним юридичних осіб. Санкції передбачають блокування телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK.

Телеканали у своїй заяві розкритикували санкції і назвали рішення влади "політичною розправою над невгодними ЗМІ". Козак називає звинувачення брехнею і відкидає їх.

За словами секретаря Ради національної безпеки та оборони України Олексія Данілова, робота над цим рішенням почалася ще влітку 2020 року, і готували його "дуже ретельно". Він запевнив, що є достатньо доказів, і скасувати санкції буде надзвичайно складно.

    Реклама на dsnews.ua