• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Оператор пропагандистів Russia Today не зміг потрапити в Україну: "розвернули" прикордонники

Реклама на dsnews.ua

Оператор пропагандистського телеканалу "Russia today" не зміг потрапити в Україну, а також отримав заборону в'їзду на 3 роки

Про це йдеться в повідомленні Держприкордонслужби, передає "ДС".

"Іноземець 1971 року слідував в нашу країну автомобілем. Для перетину кордону він обрав пункт пропуску "Кучурган", що в Одеській області. Чоловік заявляв, що планує транзитом проїхати з Молдови до Росії. Однак під час паспортного контролю щодо росіянина спрацювала база даних. як зʼясувалося, у прикордонників щодо нього вже була попередня інформація про незаконні відвідини ним окупованого його країною Криму ", — вказують прикордонники.

В ході додаткової перевірки співробітники Подільського прикордонного загону також встановили, що в період окупації півострова він літав туди з російської території. У Криму чоловік проводив відеозйомки для телеканалу "Russia today".

Через порушення порядку вʼїзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї прикордонники відмовили іноземцю в перетині кордону і на 3 роки заборонили вʼїзд в Україну.

За даними джерела Української правди, йдеться про Ігоря Заведея, оператора RT, який в 2014 році працював в Сирії (потрапляв під обстріл), а в Білорусі відзначився нападом на журналіста.

Ігор Завідей (праворуч)
Ігор Завідей (праворуч)

Радіё Свобода уточнює, що 12 вересня в Мінську Ігор Завідей напав на Алеся Пілецького, який висвітлював жіночий марш, і спробував забрати його телефон. Інші очевидці події заявили, що знімальна група Завідея працювала з професійним телеустаткуванням без розпізнавальних знаків. Вони чіплялися до інших журналістів, а також до учасників маршу.

Нагадаємо, раніше в Державній прикордонній службі заявили, що ведучому телеканалу "Росія-1", генеральному директору релігійного телеканалу "Спас" Борису Корчевнікову також заборонено вʼїзд на територію України терміном на 3 роки.

    Реклама на dsnews.ua