• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

Опір виробників новим правилам Міноборони та ДОТ може зірвати постачання форми для ЗСУ, — джерела

Проблема постачання якісної літньої форми для Сил оборони України залишається актуальною

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляють джерела "Ділової столиці".

Так, з початку широкомасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року не здійснювався належний контроль за якістю речового майна, яке поставлялося Збройним силам України. Приймальний контроль за якістю такого майна здійснювався на підприємствах виробників, що уможливлювало ризики підміни товару.

На запит "Ділової столиці" у Міноборони відповіли, що за наказом міністерства №375 було повернуто порядок контролю за постачанням такого майна до військових частин.

Згідно із наказом оборонного відомства, було відновлено процедуру дослідження товару у випробувальних лабораторіях.

Разом із тим, підкреслили у Міноборони, приймальний контроль відтепер здійснюється на підприємствах виробника, а технічний огляд — безпосередньо на території військових частин.

Це, підкреслили у МОУ, унеможливлює ризик підміни речей, які було передано Збройним силам України.

Згідно із новим порядком приймальний контроль починається із відбору контрольних зразків товару на підприємстві для подальшої передачі на лабораторні дослідження.

За даними відомства, у I кварталі поточного року травня було виконано 90% замовлень, при цьому МОУ вказувало, що виробники одягу порушували терміни постачання, 41% зразків речового майна для потреб Збройних сил було забраковано.

Однак станом на початок квітня Міноборони констатувало, що ситуація із постачанням форми для захисників "вирівнялась", постачальники почали оперативно усувати недоліки.

Однак низка виробників відмовляється дотримуватись нового порядку матеріального забезпечення захисників України. За даними "Ділової столиці", окремі підрядники ініціюють внесення змін, які можуть поставити під загрозу забезпечення військовослужбовців якісною формою. Приводом для перегляду чинного порядку можуть стати, зокрема, закиди щодо відсутності належних умов здачі майна і вимоги повернути практику приймання продукції безпосередньо на виробництві, а не у місцях її здачі.

Разом із тим, міністерство оборони підкреслює, що йде на зустріч виробникам одягу, якщо це не завдає шкоди державному бюджету та безпосередньо захисникам України. Так, оптимізовано порядок затвердження контрольних зразків, у підприємств є можливість проводити лабораторні дослідження один раз на виробничу партію та доставляти її частинами до різних військових підрозділів.

Тим часом критика частиною виробників нових правил приймання майна та відмова від їхнього виконання може поставити під загрозу забезпечення сил оборони літньою формою належної якості.

Нагадаємо, як писала "ДС", вітчизняні виробники, на розвиток та підтримку яких робили ставку у військовому відомстві, не справляються з виконанням замовлень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua