• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Оприлюднено ухвалу суду по справі Суркісів проти ПриватБанку

Реклама на dsnews.ua

Міністр юстиції України Денис Малюська оприлюднив ухвалу Печерського райсуду Києва щодо позову офшорних компаній братів Суркісів до державного ПриватБанку

Відповідний документ Малюська розмістив сьогодні на своїй сторінці у Facebook, інформує "ДС".

Він також коротко нагадав суть спору вартістю 350 млн доларів.

"Позивачі вимагають зобов’язати "ПриватБанк" продовжувати обслуговувати їхні депозити. "Приват" заперечує, оскільки депозитів не існує, вони були конвертовані в акції банку під час процедури неплатоспроможності. Суд виніс ухвалу про забезпечення позову, яка ледь не повністю відтворює задоволення позовних вимог – "Приват" зобов’язали обслуговувати депозити. "Приват" ухвалу про забезпечення не виконав (знову ж таки, бо депозитів не існує)", – написав Малюська.

За його словами, до процесу були залучені "практично усі можливі судові маніпуляції":

формальний відповідач фізична-особа (щоб змінити підвідомчість справи);

маніпуляція з судовим збором (позов не про стягнення коштів, а про обслуговування депозитів);

маніпуляція з вибором судді (ідентичні заяви подавалися одна за одною, аж поки система не розписала справу на певного суддю);

маніпуляція зі способом забезпечення (забезпечення було практично ідентичним позовним вимогам);

"Вчора суд розглядав питання законності та обґрунтованості останньої та найбільш нахабної маніпуляції: позивачі просили встановити порядок виконання ухвали про забезпечення, якою стягнути тіло депозитів і нараховані проценти на користь позивачів. Заява позивачів була задоволена. У якості забезпечення суд прописав стягнення кількох мільярдів з "ПриватБанку" на користь шести британських компаній, заснованих офшорами з BVI", – пояснив міністр.

Він наголосив, що така позиція не тільки виходять за межі того, що можна робити у якості забезпечення позову (ст.150 ЦПК). Вона до того ж не полегшує, а, навпаки, робить неможливим подальше виконання рішення суду, пише Depo.ua.

"Адже якщо кошти стягнути з "ПриватБанку", то банк, у випадку задоволення позову, ніколи не зможе обслуговувати їх як депозити. Нагадую – позовні вимоги заявлені не як стягнення коштів, а як зобов’язання обслуговувати депозити", – зазначив очільник Міністерства юстиції.

Як писала "ДС", 2 вересня Печерський райсуд Києва ухвалив рішення про виплату з державного ПриватБанку 350 мільйонів доларів сімʼї Суркісів за позовом про обслуговування депозитів, конвертованих в капітал банку при націоналізації. Рішення ухвалив одіозний суддя Сергій Вовк. Мінфін вже заявив, що готує апеляцію на це рішення.

    Реклама на dsnews.ua