• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Опублікований план по захопленню "вагнеровцев" в літаку: У бойовиків не було шансів, їх врятували зрадники

Реклама на dsnews.ua

У мережі опублікували документ з кримінальної справи, що стосується операції по захопленню 28 бойовиків з російської ПВК Вагнера на борту турецького літака

План операції опублікував на своїй сторінці в Facebook головний редактор видання "Цензор.нет" Юрій Бутусов, інформує "ДС".

Бутусов зазначив, що його джерела підтверджують достовірність цього документа. Це була спільна операція ГУР МО, СБУ, а також спецслужб США і Туреччини. Загальна координація, управління і фінансування операції здійснювалися спільно зі спецслужбами США. А сам документ, судячи зі штампу, був підготовлений 5-м управлінням Департаменту контррозвідки СБУ.

Згідно з планом, співробітники Головного управління розвідки Міністерства оборони купили квитки для терористів і знали як вони будуть розсадженні. Розвідслужба Туреччини забезпечила напрямок в Мінську літака з підвищеною місткістю, і додатковим захистом кабіни пілотів. Один з пілотів і старший стюард були на борту не випадково, а пройшли підготовку для подібних надзвичайних ситуацій.

Крім того, в салоні знаходилося четверо підготовлених до рукопашного бою співробітників спецслужб України, які контролювали салон з обох входів. Також були в салоні добровільні помічники, не позначені на схемі СБУ.

Згідно з планом, як тільки створювався легальний привід — комусь із пасажирів ставало погано, екіпаж літака запросив би у диспетчера "Украероруху" посадку, і відразу отримав би розпорядження сідати. Учасників бійки на борту, як і всіх інших підозрілих осіб, затримали б при приземленні українські спецслужби, які повністю контролювали ситуацію в салоні.

"Захопити літак терористи не мали шансів. Вони були без зброї, і подолати вузький прохід до кабіни літака вони б не змогли. А навіть якщо б і пройшли, екіпаж був би надійно захищений від злому кабіни", — зазначив Бутусов.

План по захопленню бойовиків ПВК Вагнера
План по захопленню бойовиків ПВК Вагнера

Документ датований 30 липня. Такий же план був підготовлений і на рейс 25 липня, яким терористів мали вивозити спочатку.

"Вони в'їхали 25 липня в Білорусь, у кожного в руках був авіаквиток, але вилетіти їм не дали. Але на нараді в кабінеті президента Володимира Зеленського 24 липня, де начальник ГУР МО Василь Бурба і перший заступник голови СБУ Руслан Баранецький доповідали про спецоперацію, Зеленський і глава Офісу президента Андрій Єрмак прийняли рішення про перенесення термінів вильоту. Групу терористів розмістили в Мінську чекати нового рейсу. Виліт був перенесений на 30 липня. Однак після зради і передачі даних про спецоперацію в Білорусь кимось із учасників наради в президентському кабінеті, терористи були затримані в Мінську ", — підкреслив Бутусов.

"Таким чином, президент України Володимир Зеленський, глава Офісу президента Андрій Єрмак, начальник комітету з розвідки Руслан Демченко, зірвали добре підготовлену і продуману спеціальну операцію, яку Україна проводила спільно зі спецслужбами країн НАТО", — зробив висновок журналіст.

При цьому Бутусов нагадав, що як тільки 3 серпня Бурба підняв питання про пошук джерела витоку інформації і запропонував учасникам наради пройти перевірку на поліграфі, 5 серпня він був звільнений указом президента.

"Слуги народу блокують створення Тимчасової слідчої комісії. Правоохоронні органи, замість того, щоб відкрити справу про провал спецоперації, відкрили справу про витік інформації про спецоперацію. На допит викликали мене. А ось допит ексначальника ГУР МО Бурби Державне бюро розслідувань досі так і не здійснило — через два місяці після звільнення. Розслідування витоку інформації серед учасників наради в кабінеті Зеленського не проводиться. Зрадники продовжують діяти в керівництві держави", — уклав він.

Як писала "ДС" 14 серпня Білорусь передала Росії 32 бойовиків ПВК "Вагнера", затриманих 29 липня. 9 вересня Шевченківський районний суд зобов'язав СБУ відкрити кримінальне провадження щодо голови ОП Андрія Єрмака за фактом зриву спецоперації із затримання бойовиків ПВК "Вагнер", які воювали на Донбасі. Йдеться про підозру в шпигунстві і державній зраді.

    Реклама на dsnews.ua