• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Опубліковано рішення ОАСК, що зобов'язує МОН переглянути підручники історії за позовом Портнова

Реклама на dsnews.ua

Єдиний державний реєстр судових рішень опублікував рішення Окружного адмінсуду Києва, який задовольнив позов ексзаступника керівника адміністрації президента Януковича Андрія Портнова і зобов'язав Міністерство освіти переглянути підручник з історії щодо висвітлення подій Революції Гідності

Рішення суду від 25 січня з'явилося на сайті ЄДРСР, передає "ДС".

"Адміністративний позов Особи_1 ... (Портнов — "ДС") До Міністерства освіти і науки України ... — задовольнити. Визнати протиправною бездіяльність МОН ... Зобов'язати Міністерство освіти і науки України забезпечити перегляд підручників для 5 та 11 класів з історії України для установ загальної середньої освіти, які вийшли в 2018 і 2019 роках ", — зазначено в ньому.

Також суд постановив стягнути за рахунок бюджетних асигнувань МОН на користь Портнова 1681,60 грн — як понесені ним судові витрати.

Згідно з матеріалами суду, Портнов спочатку звертався в МОН з проханням перевірити 8 підручників для 5 та 11 класів з історії України, які вийшли в 2018-19 роках.

Також він вимагав переглянути інші підручники, посібники та навчальні програми, затверджені або рекомендовані для використання в навчальному процесі Міністерством освіти і науки та містять опис подій 2013-2014 років, зокрема Революції Переваги "на предмет подання повної, достовірної та об'єктивної інформації".

Але міністерство відповіло, що під час конкурсного відбору проєктів підручників, їх перевіряли експерти, а обгрунтованість експертних висновків розглядала конкурсна комісія.

Після цього Портнов звернувся до суду.

У позові він заявляв, що в підручниках виклад нової історії з 2013 року (Розділ Революція Гідності) містить "ознаки спотворення інформації і подій, що мали місце в період 2013-2014 років, маніпулювання фактами і оцінками подій цього періоду".

Нагадаємо, раніше Андрій Портнов стверджував, що суд став на його бік в даному позові проти Міністерства освіти і науки.

    Реклама на dsnews.ua