• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Підстава для блогерів. Навіщо Подоляк влаштував сеанс самовикриття

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк поділився деталями, як працює внутрішня кухня Банкової. Вийшло досить пізнавально

Михайло Подоляк/facebook.com/mpodolyak2
Михайло Подоляк/facebook.com/mpodolyak2
Реклама на dsnews.ua

Ручні блогери для Зе

Відомий своєю багатою трудовою біографією Михайло Подоляк дав розлоге інтерв'ю сайту "Бабель". Звертає на себе увагу та частина інтерв'ю, де Подоляк без тіні збентеження розкриває внутрішню кухню, розповідає про якийсь "пул блогерів", які б "публічно говорили про позитивні тренди у внутрішній політиці", і навіть про те, на яких умовах було б можливо їх фінансово винагороджувати за важку працю. Подібні питання в поважному Офісі президента вирішуються тихо і кулуарно, навіщо ж Подоляк влаштував собі сеанс самовикриття? Складається враження, що основна мета цього інтерв'ю, як і кількох минулих, це бажання збільшити свою апаратну вагу в Офісі президента, в тому числі і розповідями про найширше коло розв'язуваних ним завдань. Амбіції, бажання стати кимось більшим, ніж помічник керівника, — у наявності. Публічна активність, по всій видимості, узгоджена з Андрієм Єрмаком, який, можливо, вже прийняв рішення при сприятливій кон'юнктурі підняти свого радника до, наприклад, свого першого зама.

Складно сказати, яке враження одкровення Подоляка справили на тих, хто вимірює апаратну вагу, але по факту вони точно ускладнили завдання збивання згаданого "пулу блогерів". Як хтось вдало пожартував в твіттері, після інтерв'ю Подоляка різко зменшиться кількість тих, хто захоче написати хоч щось хороше про Банкову — щоб ненароком не бути записаними в "пул блогерів ОП".

У цьому контексті досить показово прокоментував тему "пулу блогерів" і скандальний ведучий і технолог Володимир Петров. "Сергій Іванов працює на Офіс президента! Взагалі-то ви всі на нього працюєте, якщо ви раптом не в курсі. Навіть ті, хто в конфлікті з Офісом, працюють на Офіс. Навіть той, хто роздає свої інтерв'ю в надії стати українським Кіркоровим від політтехнологій, і той працює на Офіс", - написав він.

Ще одне самовикриття — відверта відповідь на питання про канали, контрольовані Віктором Медведчуком. Подоляка попросили прокоментувати походи депутатів від "Слуги народу" на ефіри цих каналів. "Ці канали впливають на велику аудиторію, негативно впливають. Якщо ми будемо їх ізолювати, а вони все одно будуть віщати, то чверть населення перебуватиме під впливом чужорідної пропаганди. Ви вважаєте, це правильно? Ми зобов'язані ходити і забирати ці 25 відсотків, доводячи свою правоту", — пояснив радник Єрмака логіку ОП. І перевів стрілки на СБУ та інші силові відомства, коли зайшла мова про обіцянку Зеленського розібратися з фінансуванням каналів з пулу Медведчука.

Ще один показовий кейс — міркування Подоляка про те, що українські ЗМІ звикли працювати на негативі, це, мовляв, більше подобається публіці, але є великою проблемою для країни. Тут хотілося б згадати про те, як за минулої влади ЗМІ з величезним ентузіазмом висвітлювали новини про перемоги над Росією, від подій на фронті до судових позовів з "Газпромом". Так само як навіть незначні зрушення у відносинах між Україною та її ключовими партнерами — США і ЄС. Зараз же таких кейсів практично немає, за рідкісними винятками на кшталт візитів Зеленського в Лондон і Анкару, які тільки підтверджують правило — хвалитися немає чим. Так що робота ЗМІ на негативі — це не про поганих непатріотичних журналістів, про якість роботи Зе-команди.

"Правила" для олігархів і індульгенція для Татарова

Реклама на dsnews.ua

Не забув згадати Подоляк і про нелояльність деяких власників медіа, чи то пак олігархів. Він чесно зауважив, що великий бізнес інвестував капітали в "Слугу народу", а тепер вирішує свої завдання, попутно сприяючи розповзанню фракції, яке не здатні зупинити на Банковій. Замість конкретних дій по згуртовуванню розрізнених груп "слуг" за інтересами Подоляк закликає олігархів обговорити всі правила і умови гри, яких вони, на його думку, повинні дотримуватися. Виглядає така заява досить комічно, адже реальність показує, що межа можливостей Зеленського — війна з одними олігархами при ситуативній підтримці інших, і виходу з цього сценарію не видно.

А найскандальнішим моментом у всьому потоці одкровень Подоляка виявився, мабуть, його захист "професіоналізму" Олега Татарова, який, мовляв, всього лише виконував накази Віталія Захарченка (публічно кажучи про те, що учасники протесту били "Беркут"), тобто чистий перед правосуддям. Як, до речі, і призначений влітку в ОП ексголова Держкомтелерадіо часів Януковича Олександр Курдінович. За такою логікою Банкова може працевлаштувати будь-якого чиновника середньої ланки часів Януковича.

    Реклама на dsnews.ua