• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Особливий статус Донбасу: Єрмак хоче закріпити в законі "план Штайнмайера"

Реклама на dsnews.ua

Українська влада планує імплементувати "формулу Штайнмайера" у змінах до конституції в частині надання особливого порядку місцевого самоврядування для окремих районів Донецької та Луганської областей

Про це глава Офісу президента Андрій Єрмак розповів на зустрічі з журналістами, передає "ДС" з посиланням на Бабель.

Так, на зустрічі в Берліні 3 липня політичних радників лідерів держав — учасників «нормандського» формату піднімалися всі питання, про які минулого року домовилися лідери «нормандського формату». Радники також дивилися, що виконали, що ні.

«На жаль, досі залишається відкритим питання щодо точок розведення, багато питань вже узгодили, але остаточного рішення ще немає. Почали працювати вже в політичній підгрупі — представили закон про особливості місцевого самоврядування, говорили, що плануємо імплементувати «формулу Штайнмайера», — зазначив глава Офісу президента.

Якщо в Мінську ця формула буде «працювати», потім її зможуть подати комітетам Верховної Ради на розгляд. Якщо комітети узгодять «формулу», далі її зможе розглянути парламент.

Єрмак додав, що перед Росією жорстко поставили питання про допуск на окуповані території представників Червоного Хреста.

«Ми отримали всі необхідні гарантії з боку Німеччини і Франції, а також поставили жорстко питання перед Росією про те, що вони багато разів декларували свободу потрапляння до жителів окупованих територій членів Червоного Хреста. Це необхідно, щоб ми отримали підтвердження кожного громадянина, про якого ми маємо інформацію, що він там. Таким чином ми зможемо його забрати», — підкреслив він.

Він розповів, що на найближчих засіданнях Тристоронньої контактної групи в Мінську узгодять «реальний» механізм припинення вогню, а не «декларативний». Також на зустрічі домовилися про продовження обміну ув'язненими. Черговий обмін відбудеться «найближчим часом».

«Всі підтвердили важливість проведення саміту в Берліні, ніхто не заперечив. Саміт повинен відбутися якомога швидше. Вважаю, що в найближчі місяці він повинен відбутися. Для цього має бути виконання домовленостей. Для нас в першу чергу це домовленості щодо безпеки», — заявив Єрмак.

Нагадаємо, 1 жовтня 2019 року в Мінську українська сторона ТКГ підписала "формулу Штайнмайера". Спочатку про це повідомили російські ЗМІ, потім представник Києва в ТКГ Леонід Кучма, а після підтвердив і президент Володимир Зеленський, уточнивши, що "Україна узгодила текст формули".

Формула полягає у варіанті врегулювання конфлікту на Донбасі шляхом надання особливого статусу окремим територіям Донбасу (спочатку тимчасового), а потім постійного — після доповіді представників ОБСЄ за підсумками місцевих виборів на непідконтрольної території Україні. У самій формулі немає згадки про розведенні сил.

Парламентська опозиція сприйняла підписання (погодження) "формули Штайнмайера" ознакою "капітуляції України перед путінською Росією". У великих містах України пройшли мітинги та акції протесту проти підписання Україною "формули Штайнмайера" під гаслом "Ні капітуляції!".

    Реклама на dsnews.ua