• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Окремого "коронавірусного" фонду в держбюджеті-2021 не буде, – Разумков

Реклама на dsnews.ua

Законопроєкт про Державний бюджет України на 2021 рік не передбачає виділення коштів на окремий фонд для боротьби з COVID-19

Про це заявив голова Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі телеканалу "1+1", передає "ДС".

За словами спікера ВРУ, згідно з поданням у проєкті бюджету від Кабінету міністрів, окремий "коронавірусний" фонд не передбачається.

"Є окремі статті на вакцинування — 2,6 млрд грн, якщо я не помиляюсь, 1 млрд грн — на підтримку шкіл у рамках боротьби з коронавірусом, а все інше закладено в бюджет Міністерства охорони здоров’я. 158,7 млрд грн, якщо не помиляюсь, на МОЗ поки що передбачається на наступний рік", — навів цифри Разумков.

Голова ВРУ вважає, що підхід, коли кошти вже передбачені для відповідного міністерства, є "абсолютно коректним" — як взагалі для його діяльності, так і для ефективної боротьби із захворюваннями, зокрема з COVID-19.

Дмитро Разумков нагадав, що, створюючи окремий фонд навесні 2020 року, влада виходила з того, що фінансування цього напрямку не було передбачене бюджетом.

"Цього року, у березні, ми створювали саме ковідний фонд, бо розуміли, що коштів, передбачених для Міністерства охорони здоров’я, просто не вистачить. Тому із 65 млрд грн був сформований такий саме фонд, Верховна Рада за нього голосувала", — пояснив він.

Як писала "ДС", використання коштів фонду боротьби з COVID-19 не за прямим призначенням викликало різку критику з боку опозиції.

    Реклама на dsnews.ua