• USD 26.9
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

"Відкрите небо" з ЄС: у Кабміні сказали, коли розраховують підписати угоду

Віцепрем'єр-міністр — міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський заявив, що Україна сподівається на підписання угоди про Спільний авіаційний простір з Євросоюзом вже восени

Україна готується до підписання угоди про "відкрите небо"
Україна готується до підписання угоди про "відкрите небо"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні урядового порталу, передає "ДС".

"Україна прагне якнайшвидше інтегруватися в цивільне авіаційне співтовариство ЄС, а також ефективніше відстежувати стратегічні, організаційні та процесуальні зміни, що відбуваються в EASA і стосуються безпосередньо аспектів регулювання авіаційної діяльності", — підкреслив віцепремʼєр.

Він звернув увагу, що Україна довго йшла до підписання угоди про "спільне небо" з Євросоюзом.

"Це відкриває принципово нові можливості для співпраці України та ЄС в авіаційній сфері. Сподіваємося, що угоду буде підписано восени 2021 року", — сказав він.

За словами Уруського, Україна зацікавлена в сертифікації своєї авіаційної техніки за стандартами ЄС, адже є однією з небагатьох країн світу, яка має власну авіабудівну індустрію — виготовляє і літаки, і авіадвигуни.

Своєю чергою пан Патрік Кі повідомив, що EASA розпочала сертифікацію одного із українських авіавиробників.

Сторони домовилися створити робочу групу, яка покроково визначатиме спільні дії, щоб забезпечити процес сертифікації української авіатехніки.

Зазначимо, спочатку передбачалося, що угода між Україною та ЄС про відкрите небо може бути підписана до кінця 2020 року. Однак підписання документа відстрочили.

Нагадаємо, 28 червня Рада ЄС дала згоду на підписання Угоди про спільний авіаційний простір з трьома країнами, зокрема й Україною.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua