• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Звідки "мерседеси": НАЗК починає пильніше придивлятися до декларацій чиновників

Реклама на dsnews.ua

Національне агентство з питань запобігання корупції починає моніторинг способу життя посадових осіб

Про це йдеться в повідомленні пресслужби НАЗК, передає "ДС".

У Нацагентстві зазначили, що моніторинг допоможе виявити чиновників, які задекларували досить скромні доходи і одночасно користуються люксовими автомобілями, купують маєтки, отримують цінні подарунки від найближчих родичів.

"Віднині Україна - серед шести країн, які застосовують інструмент моніторингу способу життя. Тому випадки, коли чиновник заробляє 10 тис. і їздить на "Мерседесі", тепер будуть фіксувати не тільки журналістські розслідування. Їх будуть встановлювати і обробляти на рівні держави", - заявив глава НАЗК Олександр Новіков.

Зокрема, агентство буде перевіряти користування об'єктами, які не вказані в декларації, відомості щодо отриманих подарунків, а також придбання об'єктів, вартість яких перевищує задекларовані активи.

Підставою для моніторингу стануть матеріали ЗМІ, інформація від громадян, організацій та з інших відкритих джерел.

Якщо НАЗК знайде невідповідності, це стане підставою для повної перевірки декларації. Якщо ж агентство виявить корупційні порушення - повідомить у правоохоронні органи та іншим уповноваженим суб'єктам.

Як повідомляла "ДС", Нацагентство направило до суду адмінпротоколи відносно заступника міністра, голови Миколаївської облради і народного депутата.

    Реклама на dsnews.ua