• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Оточення Зеленського лобіює інтереси російської церкви, - Порошенко (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

П’ятий президент, народний депутат Петро Порошенко вважає провадження щодо отримання Томосу для Православної церкви України доказом того, що в Офісі президента на ключових посадах працюють люди, які лобіюють інтереси російської церкви

Про це він заявив у своєму зверненні до Дня Хрещення Руси-України, інформує "ДС".

"Із десятків політично вмотивованих справ, порушених проти мене за наказом Зеленського, є одна, якою я особливо пишаюся. Це справа за Томос, яким надано незалежність Православній Церкві України. Неймовірно, але факт: така справа теж розслідується. На ключових посадах в Офісі президента нині працюють люди, які відверто лобіюють інтереси російської церкви в Україні. Це – попри те, що РПЦ цілковито і беззастережно підтримує реваншистську імперську політику Кремля", — сказав Порошенко.

Він впевнений, що нинішня влада заблокувала закон, який зобов’язує російську церкву в Україні у своїй офіційній назві позначити зв’язок із Москвою, "а не маскуватися під українською вивіскою".

"Ігнорує влада і закон, який наділив громади правом вільного переходу до незалежної Православної Церкви України. Але ніхто вже не зможе заморозити розквіт нашої Церкви та її визнання іншими православними Церквами. ПЦУ росте і шириться. Вона зміцнює свій авторитет серед українців. Це наше досягнення – незворотне", — підкреслив Порошенко.

Порошенко додав, що після Хрещення знадобилося понад тисячу років, щоб отримати власну незалежну церкву.

Колишній президент привітав українців із Днем Хрещення Руси-України і закликав зміцнювати єдність, духовну свободу і "нашу вільну незалежну європейську Україну, закладену Володимиром Великим".

Як писала "ДС", 28 липня відзначається День Хрещення Київської Руси-України.

    Реклама на dsnews.ua