• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Відповідальність за брехню в деклараціях: в Раду планують внести новий закон на цьому тижні

Реклама на dsnews.ua

У Верховну Раду на цьому тижні внесуть новий законопроєкт про відповідальність за брехню в електронних деклараціях

Про це розповів представник президента в Конституційному Суді України, нардеп Федір Веніславський в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"На цьому тижні ця стаття КК буде внесена в парламент", — розповів нардеп.

Він висловив думку, що даний проєкт закону розглянуть на наступному пленарному тижні.

Крім того, парламентарій прокоментував можливу відставку глави КСУ Олександра Тупицького.

"У цієї людини вже немає ніяких моральних, етичних чинників, які б змусили його піти у відставку", — зазначив Веніславський.

Нардеп не виключає і ймовірність відставки всього складу Конституційного Суду.

"Цей склад КСУ … є сумнівно легітимним. І викликає дуже багато питань доброчесності тих суддів, що голосували. І це розділяється і західними партнерами, і Венеціанською комісією. Будемо сподіватися, що до таких крайніх варіантів не дійде. Але якщо дійде — будемо голосувати за відставку всього суду", — сказав він.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, проте вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

Як писала "ДС", в ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким запропонував припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України (КСУ). 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їх добровільної відставки. Наступного дня відповідне звернення нардепи передали безпосередньо до КСУ.

    Реклама на dsnews.ua