• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

"Паланням російських окупантів задоволений": Стерненко оцінив форму збірної України з футболу

Активісту Сергію Стерненку сподобалася нова форма збірної України з футболу, на якій зображено контур мапи нашої країни з окупованим Кримом

Форма збірної України з футболу
Форма збірної України з футболу / UAF.UA
Реклама на dsnews.ua

Про це Стерненко розповів у своєму відеоблозі, передає "ДС".

"Форма нашої збірної з футболу — чудова І гасло «слава Україні», і контур мапи із Кримом це те, що треба. Паланням російських окупантів та їхніх пропагандистів я задоволений", — зазначив він у описі до відео.

За словами Стерненка, "від цього вже згоріла російська пропаганда".

Він навів нарізку сюжетів російських пропагандистів, які назвали гасло "Слава Україні!" — "скандальним".

"От же скандальне гасло, ви уявляєте? Збірна України хоче прославляти збірну України — це просто неможливо!", — іронізує активіст.

Також він з іронією нагадав, що це "скандальне гасло" вимовляли "скандальний" президент Туреччини Реджеп Ердоган, а також "скандальні" премʼєр-міністри Канади та Великої Британії Джастін Трюдо та Борис Джонсон відповідно.

Стерненко, крім того, згадав про міфи російської пропаганди про те, що українська армія буцімто "вбиває мирних мешканців на Донбасі", використовуючи це гасло.

"Звичайні мирні мешканці. Просто вони якось випадково одягли форму російських солдат, мають російське громадянство і ними керують російські генерали. І якось так виходить, що "мирні мешканці" звичайні, проти них воює російська армія, а труни везуть в Російску Федерацію, а в трунах везуть російських солдат", — нагадує Сергій Стерненко

Також у ролику показані й інші сюжети від російських пропагандистів. Вони, зокрема, зазначають, що окрім українських солдат під гаслом "Слава Україні" у боротьбу вступають й українські футболісти.

"Ви уявляєте, якщо наша армія із цим гаслом сміливо утилізує всілякий непотріб, якій лізе на нашу землю, то що тоді наші футболісти із цим гаслом зроблять із росіянами на чемпіонаті Європи?!", — розмірковує Стерненко.

Блогер підкреслив, що про "політизацію" форми українських футболістів говорять, зокрема, саме російські політики. Крім того, додав Стерненко, на екіпіруванні нашої команди немає ані релігійної ані соціальної, ані політичної символіки, як про це говорить російська пропаганда.

За словами активіста, гасло "Слава Україні" прославляє нашу країну, а не якусь політичну силу або якійсь політичні погляди.

Він нагадав, що УЄФА затвердив форму збірної України перед початком Євро-2020.

"Мабуть, в УЄФА теж сидять одні русофоби!", — жартує Стерненко.

Крім того, Стерненко додав, що через допінгові скандали російські спортсмени представляють свою країну на міжнародних змаганнях під нейтральним прапором. Виконання гімну Росії також заборонено.

Окрім того, активіст нагадав, що гасло "Слава Україні!" використовується на футболках національної збірної ще з 2018 року.

Як повідомляла "ДС", національна збірна України виступатиме на Євро-2020 в новій формі з написом "Слава Україні!" і обрисом карти нашої держави.

Російський депутат Дмитро Свіщов вважає, що УЄФА має заборонити збірній України виступатиме в патріотичній формі на чемпіонаті Європи.

Нагадаємо, раніше офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова назвала "обманкою" зображення карти України з окупованим Кримом на формі футболістів національної збірної.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua