• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

"Пандемія Голокосту в Києві": Зеленський в Бабиному Яру згадав про Господа і диявола

Саме жахливе в трагедії Бабиного Яру те, що це було не міфом, а реальністю нацистської окупації Києва

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час заходів із вшанування 80-х роковин трагедії Бабиного Яру, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"80 років тому тут стались жахливі злочини. І речі, про які я скажу далі, теж будуть жахливими. І найжахливіше в них те, що все це не міф, а реальні події, які відбувалися з реальними людьми у жахливій реальності під назвою Друга світова війна, окупація, Голокост. Пандемія цих вірусів почалася у Києві. 19 вересня 1941 року Київ захопили нацисти. Як експертам з облаштування кладовищ по світу, їм одразу впав в очі великий глибокий яр на околиці міста. І перша кров у ньому пролилась уже за тиждень. Гітлерівці розстріляли 752 пацієнтів психіатричної лікарні ім. Павлова", — заявив Зеленський.

За словами президента, нацисти стратили хворих з практичною метою: "Щоб розрахувати ємність яру, зрозуміти, чи зможе він умістити ту кількість трупів, що відповідає їхнім амбіціям, а саме — вбивство людей у промислових масштабах".

"У цьому місці нацисти розстріляли більш як 100 тисяч людей. У цьому місці важко говорити — на тисячі років його окупувала тиша. У цьому місці важко дихати — тисячі дітей зробили тут останній подих. У цьому місці важко стояти — тисячі куль збивали з ніг убитих саме тут, в урочищі Бабин Яр, що пронизане болем і криком, кров’ю і смертю. Місце, яке Господь покинув назавжди, а диявол оминає стороною", — сказав Зеленський.

Нагадаємо, в урочищі Бабин Яр у Києві проходять заходи з нагоди 80-ї річниці масового розстрілу нацистами киян, абсолютна більшість з яких були євреями.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua