• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Парад на Дніпрі, авіація над Хрещатиком і гості з НАТО: Міноборони планує День незалежності-2021

На 30-у річницю незалежності в Києві можуть влаштувати річковий військовий парад на Дніпрі та проліт повітряної колони над Хрещатиком. Планують запросити високопоставлених гостей, в тому числі генсека НАТО та голову європейської дипломатії

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті Міністерства оборони, передає "ДС".

Під час установчої наради щодо підготовки та проведення параду військ у Києві з нагоди 30-ї річниці Незалежності України була презентована та обговорена попередня концепція формату та етапи підготовки й проведення параду військ 24 серпня 2021 року.

Згідно з нинішнім задумом, у військовому параді в Києві візьмуть участь 27 розрахунків — понад 4 000 осіб. З цього числа 19 "коробок" будуть складати Збройні сили. Передбачається, що вони пройдуть новим стройовим кроком.

Також пропонується залучити до параду 250 одиниць озброєння, військової та спеціальної техніки. Міноборони хоче показати новітні розробки, серед яких РСЗВ "Вільха", "Нептун", ОТРК "Грім" та інші зразки українських зарубіжних оборонних комплексів, у тому числі, турецькі безпілотники "Байрактар". На Михайлівській площі розгорнуть виставку військової техніки та озброєння.

У параді також хочуть задіяти понад 50-ти літальних апаратів. Очікується проліт військової техніки над Хрещатиком.

Демонстраційні маневри військово-морських сил пройдуть в Одесі, куди запрошені представники флотів країн-партнерів. А в Києві розглядається варіант річкового військового параду на Дніпрі.

На парад планується запросити керівництво оборонних відомств і керівників військових підрозділів країн-партнерів. А також генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга і верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля.

Зазначимо, на сьогодні це лише попередні ідеї.

Нагадаємо, ще в жовтні минулого року президент Володимир Зеленський підписав указ про проведення військового параду 24 серпня 2021 року з нагоди 30-ї річниці незалежності України. Крім того, президент анонсував 30 масштабних щотижневих форумів до Дня Незалежності.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua