• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

"Парламент працездатний, хоча потрібна дисципліна": радник Єрмака не бачить сенсу в розпуску ВРУ

Реклама на dsnews.ua

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк не бачить підстав для дострокового припинення повноважень парламенту

Про це Подоляк заявив у коментарі "РБК-Україна", передає "ДС".

На думку радника голови ОПУ, парламент наразі є "явно працездатним".

"Так, голосування зараз проходять куди складніше, ніж 4-5 місяців тому. Але це ж нормально. А ось наступний склад парламенту цілком може виявитися куди більш конфліктним, мілкофрагментованим і шантажним. Так чи інакше, базових політичних передумов для розпуску прямо зараз немає. Але це не скасовує ідеї про те, щоб більш жорстко дисциплінувати депутатський корпус", — вважає Подоляк.

Він також вважає, що немає нічого поганого в тому, що деякі голосування проходять завдяки іншим фракціям. За словами Михайла Подоляка, це свідчення того, що у ВРУ є "конструктивні обговорення серед всього спектру політичних груп". І в "нормальному парламенті" адекватні ініціативи мають підтримуватися різними політичними групами, незалежно від їх ідеологій або ситуативної політичної гри, додає політик.

"З іншого боку, в самій партії влади утворилися деякі групи, які тяжіють до шантажного типу діалогу. З різних причин. Що, звичайно ж, неправильно. Тим не менше, поки немає жодних причин говорити про переформатування коаліції. Ситуативні спільні голосування — це одне. Нова коаліція — це вже щось зовсім інше, потребує переформатування того ж Кабінету міністрів і багато чого іншого. Навіщо?" – розмірковує Подоляк.

Як повідомляла "ДС", раніше голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія заявляв, що президент Володимир Зеленський не зацікавлений у достроковому розпуску Верховної Ради.

    Реклама на dsnews.ua