• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Партнер Томаша Фіали естонський бізнесмен Тедер приховував свій бізнес в Криму, – розслідування

Відомий в Україні естонський бізнесмен Хіллар Тедер опинився у центрі скандалу, пов'язаного зі справою Pandora Papers

Реклама на dsnews.ua

Журналісти "Крим.Реалії" розкрили схеми, через які він разом з колегами приховував свій бізнес на території окупованого Криму. А саме його компанія Arricano через низку офшорів володіла торгово-розважальним центром "Южная галерея" у Сімферополі. До компанії Arricano має стосунок і інший відомий в Україні іноземець – інвестор та засновник інвестиційної фірми Dragon Capital Томаш Фіала. Йому належать 12,5% акцій Arricano.

ТРЦ "Южная галерея" почав роботу навесні 2014 року під час початку окупації півострова. Саме в той час Тедер вибудував багатоетапну схему з фірм-прокладок, через які приховував прибуток з Криму та ухилявся від санкцій, які запровадив Європейський Союз. Замовник будівництва "Южной галереи" – кримське ТОВ "Вояж-Крим", як зазначено на сайті проектної компанії. Засновник "Вояж-Крим" – ТОВ "Зелене місто" з російського Санкт-Петербурга. У свою чергу, один із засновників "Зеленого міста" – українська фірма "Грандінвест", а кінцевим бенефіціарним власником "Грандінвест" є компанія Arricano Хіллара Тедера, де свою долю має Томаш Фіала.

 

Наразі журналісти надали всю необхідну документацію та докази щодо порушення європейського законодавства. Тепер Естонія може ініціювати офіційне розслідування того, як іноземні інвестори ухиляються від санкцій за незаконну анексію Криму.

Натомість вже багато громадських діячів, зокрема радниця міністра цифрової трансформації Яніка Мерило, закликає до справедливого розслідування цієї справи. Ні Хіллар Тедер, ні Томаш Фіала питання про свій незаконний бізнес у Криму наразі не коментують.  

    Реклама на dsnews.ua