• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Парубій виключив зміна "мовний статті" освітнього закону

Реклама на dsnews.ua
Змін до ст. 7 закону україни "Про освіту", що стосується мов навчання, змінено не буде

Про це заявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій на конференції до Дня місцевого самоврядування на Львівщині, передає "ДС" з посиланням на прес-службу парламенту.

Він повідомив, що розмовляв з представниками Венеціанської комісії - "і було погоджено, що сьома стаття Закону "Про освіту" змінюватися не буде... вона залишиться в ухваленій редакції".

Парубій вважає, що для Верховної Ради нинішнього скликання питання національної ідентичності, історичної пам'яті став однією з ключових завдань, в тому числі і для нього як голови ВР.

Спікер додав, що "коли ми говоримо про війну з Російською імперією, то розуміємо, що спочатку йде війна за розум і душі людей, а потім йдуть танки".

"І якщо ми не зможемо здобути перемогу за серця і душі наших людей, нам буде дуже важко перемогти у війні мілітарної", - підкреслив він.

Як повідомляла "ДС", 8 грудня Венеціанська комісія прийняла рішення про скандальну "мовної" статті закону "Про освіту", зайнявши сторону України. При цьому комісія рекомендувала Україні пролонгувати перехідний період для імплементації мовної статті.

Комісія також пропонує Україні збалансувати положення мовних норм закону про освіту щодо російської мови.

    Реклама на dsnews.ua