• USD 40.7
  • EUR 43.9
  • GBP 51.9
Спецпроєкти

Пасічник "крутить теслярські хвости", а Захарченко пережив викриття

Тим часом, моторошні деталі особливостей "правосуддя" в ОРДЛО стали надбанням світової громадськості завдяки черговому доповіддю ООН
Реклама на dsnews.ua

В огляді "ДС" - головні події за останні сім днів, що відбулися на території окупованих районів Донбасу

Підчистка "хвостів Теслярської"

На відміну від Теслярської, новий ватажок "ЛНР" Пасічник не днює і ночує на місцевому пропагандистському каналі. Більше того, він взагалі не з'являється на телеекранах квазіреспубліки, ні на будь-яких публічних засіданнях партхозактиву луганських колаборантів, як це особливо любив повалений Пасічником його попередник. А в новинних стрічках інформресурсів "ЛНР" він згадується лише побічно - "в. о. глави республіки дав доручення", "в. о. глави республіки взяв під особистий контроль" тощо.

Тобто, як і слід "кодексу чекіста", Пасічник не терпить зайвої публічності, а все робить "по-тихому". Єдине виключення зі своїх правил він зробить з нагоди новорічних свят - 27 грудня 2017 року на "республіканської ялинці" у луганському цирку можна буде споглядати особисто Пасічника, про що спеціально повідомила "міністр культури ЛНР" Кокоткина.

Втім, "тихі" справи російської окупаційної адміністрації в ОРЛО також періодично вилазять назовні, що на минулому тижні цілком вкладалося в логіку підчистки "хвостів" за Теслярським. Наприклад, одним прекрасним ранком коллаборант Родченко, служив в особистій охороні екс-голови ЛНР", виїхав з дому, але не повернувся і більше його ніхто не бачив. А "парламент республіки", нарешті, офіційно звільнив з посади в. о. генпрокурора" Подоброго. Хоча ще з моменту листопадового "луганського перевороту", коли цього ставленика Теслярської вивели з "генпрокуратури" під білі ручки невідомі "зелені чоловічки", на тому слід цього персонажа і прохолов.

Викриття "автобусного фокуса" Захарченко

Довго думали і гадали в сусідній окупаційної адміністрації в ОРДО, чим же проілюструвати "небувале економічне зростання" на ввіреній їм захопленої Росією української території, і тут прийшла геніальна ідея. А саме: зімітувати "промисловий стрибок молодої республіки" з допомогою завезених з російської метрополії новеньких автобусів і представити публіці, що ці автобуси зроблені на заводі в Донецьку. Під гарним соусом, що, мовляв, горді "трудівники ДНР" можуть не тільки танки та установки "Град" в шахтах Донбасу "добувати", але і створити власний автопром.

Реклама на dsnews.ua

Ще влітку, коли Захарченко анонсував випуск сотні автобусів на заводі "Донгормаш", навіть деякі пропалені бойовики почали крутити біля скроні. І тут явно прорахувалися - автобуси дійсно з'явилися в грудні, в раніше заявлені Захарченко виробничі терміни. Щоправда, в цій історії чекала одна маленька проблема: як виявилося, "виробництво" Пазиків з яскравими наклейками "Донбас" було виявлено на донецькому заводі, а на пункті пропуску "Успенка", який відноситься до неконтрольованого Україною ділянці російсько-українського кордону.

Тобто цілу автобусну колону підігнали в ОРДО прямо з міста Павлово Нижегородської області РФ, де, як відомо, і створюють ПАЗики. І, що найдивніше, розвінчав цей "автобусний фокус" відомий "ідейний новорос" Боргів. Нібито йому злив компрометуючу фоточку хтось із міністрів ДНР", а Боргів - завжди радий старатися "допомагати" своєму давньому кривдникові Захарченко - фотофакт відразу ж розмістив на власній сторінці у соцмережі, причому з єхидною підписом.

ОРДЛО-судилища в доповіді ООН

Тим часом, моторошні деталі особливостей "правосуддя" на окупованому Донбасі стали надбанням світової громадськості завдяки черговому "Доповіді про ситуацію з правами людини в Україні 16 серпня - 15 листопада 2017 року" Управління Верховного комісара ООН з прав людини. Зокрема, в документі наголошується нещодавнє винесення "верховним судом ДНР" одного з підсудних смертного вироку, але подробиці цього "трибуналу" не вказуються.

Натомість у тій же доповіді йдеться про "гуманне" вироку в сусідній "ЛНР" - тамтешній "військовий суд" засудив місцевого жителя до 12 років в'язниці лише за те, що він посмів співати українську пісню в одному барі. Скрупульозні співробітники ООН навіть не забули звернути увагу на той факт, що адвокат підсудного, призначений "МГБ ЛНР", не був присутній на всіх засіданнях "суду" і взагалі жодного разу не відвідав свого підзахисного в слідчому ізоляторі. А навздогін до Оонівській доповіддю вирішила вставити свої п'ять копійок і "генпрокуратура ДНР", спеціально повідомивши також на минулому тижні про засудження до 11 років ув'язнення одного з викладачів Донецької академії автомобільного транспорту, звинуваченого в "шпигунстві". Дана "шпигунська діяльність" полягала в тому, що викладач нібито відправив всього одне електронний лист на пошту сайту Stopterror.

До речі, представників Управління Верховного комісара ООН з прав людини при підготовці своєї доповіді було відмовлено в доступі до людей, які утримуються під вартою, причому як в ОРДО, так і в ОРЛО. Що, на жаль, мало кого дивує, адже в терористичних анклавах зміст і "підвалі", і в колоніях відбувається у вкрай нелюдських умовах. Де на тлі постійних тортур і жорстокого поводження говорити про якісь права людини не виходить ніяк. А тут ще й відсутність елементарних побутових умов, про що, наприклад, розповів син полоненого бойовиками "ДНР" українського вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського Олександр. За отриманою ним інформацією місячної давності, його батька тримають десь у напівзруйнованих бараках на околицях Горлівки.

    Реклама на dsnews.ua