• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

ПДЧ для України в червні не буде: Кулеба розповів про небажання деяких членів НАТО "провокувати Росію"

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба не прогнозує отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО на саміті у червні через небажання деяких союзників по Альянсу "провокувати Росію"

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Кулеба розповів у вівторок в ефірі одного з українських телеканалів, передає "ДС".

"У цьому році президент (Володимир Зеленський — "ДС") Зеленський і МЗС поставили питання про необхідність надання Україні ПДЧ. Я не думаю, що на саміті в червні це рішення буде прийнято. Але для нас дуже важливо почати цю дискусію і запустити процес, який призведе врешті-решт до надання ПДЧ для України", — сказав міністр.

Серед перешкод, які заважають отриманню ПДЧ, Кулеба назвав побоювання деяких держав-членів спровокувати Росію.

"На жаль, все ще кілька країн серед союзників керуються логікою не провокувати Росію і вважають, що сидіти і нічого не робити — це найкращий спосіб тримати Росію в спокої. Ми їм разом з іншими партнерами, які поділяють нашу точку зору, всіляко доводимо, що їх логіка хибна. Але це займає час", — сказав міністр.

Крім того, Кулеба додав, що членство України в НАТО "історично неминуче".

Міністр також розповів, що наша країна працює з партнерами, щоб отримати запрошення на участь в червневому саміті НАТО.

"Саміт, запланований на червень, буде міні-самітом, і передбачає, що участь у ньому візьмуть тільки союзники. Ми працюємо з партнерами для того, щоб знайти формат приєднання України і Грузії до нього. Ця робота все ще триває, тому говорити про те, що саміт пройде без залучення України, рано", — зазначив міністр.

Нагадаємо, раніше заступник керівника ОПУ Ігор Жовква заявив, що в Офісі президента розраховують на участь України в саміті НАТО, який пройде 14 червня "у вузькому колі". Там повинні обговорити перспективи вступу України в Альянс.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua