• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Перемир'я" заради: Хомчак запропонував не враховувати поодинокі постріли на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак запропонував не вносити до статистики порушень режиму припинення вогню на Донбасі поодинокі постріли з боку російських окупаційних військ

Про це він заявив в ході робочої поїздки президента України Володимира Зеленського в Донецьку область, передає "ДС" з посиланням на повідомлення пресслужби президента.

За його словами, слід відрізняти поодинокі постріли з боку бойовиків від обстрілів. Він уточнив, що з початку перемир'я не зафіксовано жодного обстрілу. А поодинокі постріли були і раніше при більш серйозних обстрілах.

"Раніше ми їх не фіксували взагалі. Вони не прицільні, вони не долітають до наших позицій. Але ми чітко визначилися, що нікого не обманюємо. В першу чергу товариство, щоб всі розуміли, що відбувається. Загалом їх можна було б не враховувати", — зазначив Хомчак.

Нагадаємо, в неділю, 26 липня, був виданий наказ командувача Об'єднаних сил про дотримання повного і всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі. З півночі 27 липня на Донбасі почав діяти режим повного і всеосяжного припинення вогню, про який домовилися на засіданні Тристоронньої контактної групи. Втім, як стало відомо згодом, проросійські бойовики порушили режим тиші вже через 20 хвилин після його впровадження.

Голова Служби зовнішньої розвідки України Валерій Кондратюк заявив, що найманці Росії, за вказівкою з Кремля, використовують режим припинення вогню на Донбасі для дискредитації Збройних сил України.

Президент Володимир Зеленський також заявив, що протягом останніх 10 діб українські війська на Донбасі не втратили вбитою жодну людину. Також цей період російські окупаційні війська не завдали поранень нікому з українських воїнів.

    Реклама на dsnews.ua