• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Перемир'ю" на Донбасі рік: в ТКГ підвели підсумки

Після узгодження режиму припинення вогню на Донбасі з 22 липня 2020 року жертв з української сторони стало вдвічі менше, проте Росія продовжує порушувати взяті на себе зобов'язання

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила член гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи Тетяна Іванова в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"З огляду на статистику, яка була надана ТКГ, цей документ (угода про перемирʼя, укладена рік тому — ред.) впливає, оскільки ми побачили, що у нас загиблих удвічі менше, і поранених більш ніж у два рази менше. Але, на жаль, не відбулося повного припинення вогню. Ми бачимо, що Російська Федерація в черговий раз не виконує ніяких домовленостей, загострення триває", — сказала вона.

За словами Іванової, в останні дні бойовики знову активізувалися.

"В останні дні загострення стало більше саме в зоні, де має відкритися КПВВ. І це очікувано, бо всі аргументи Росії щодо того, чому вони блокують відкриття КПВВ, закінчилися. Єдине, чим вони тепер можуть мотивувати невідкриття КПВВ, це небезпекою в цій зоні. Спочатку вони самі створюють цю небезпеку, порушуючи режим припинення, а потім посилаються на цю небезпеку, щоб мотивувати їхнє небажання відкривати КПВВ", — сказала вона.

Як повідомляла "ДС", 27 липня російські терористи на Донбасі тричі порушили режим припинення вогню. ЗСУ відкривали вогонь у відповідь. Втрат серед наших захисників немає.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua