• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Петиція про заборону в Україні концертів росіян набрала необхідні 25 тисяч підписів. На чию сторону стане Зеленський?

Петиція про повну заборону концертної діяльності в Україні артистів з країни-агресора — Росії до повернення Криму і відновлення контролю над східними кордонами набрала понад 25 тисяч голосів і тепер її зобов'язаний розглянути президент Володимир Зеленський

president.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Відповідну петицію подав 21 вересня продюсер Ігор Кондратюк, повідомляє "ДС".

"Я впевнений, що громадяни країни-агресора, які працюють в сфері розваг — артисти/артистки, актори/акторки насправді не несуть ніякої культури. Оскільки представники агресора, які промовчали і тим самим — підтримали — окупацію Криму та розв'язання Росією, їхньою батьківщиною, війни на східному Донбасі, своїм мочанням теж несуть відповідальність за агресивні дії Росії", — йдеться в петиції.

Виняток для заборони, на думку Кондратюка, можливі тільки для тих російських представників культури, хто публічно виступив проти російської агресії: письменник Віктор Шендерович, актриса Лія Ахеджакова, музикант Андрій Макаревич та інші.

"Це неприродно, коли артист виступає і для росіян-окупантів, і для окупованих ними українців. Любов до носіїв культури агресора розвиває в українцях так званий шведський синдром. Цього потрібно уникати, якщо ми не хочемо більше втрат територій та населення, та перемогти у цій праведній для України та українців війні. Музика і інші види мистецтва від агресора не можуть бути поза політикою під час війни. Оскільки вони є продовження війни іншими методами — методами зацікавлення українців культурою агресора, від зброї якого загинули тисячі українців та зазнали поневірянь мільйони вимушених переселенців", — заявив Кондратюк.

Як відомо, розгляд електронної петиції, яка набрала необхідну кількість голосів. здійснюється не пізніше десяти робочих днів з дня опублікування інформації про початок її розгляду. Про підтримку або непідтримку електронної петиції публічно оголошується президентом України на сайті Офіційного інтернет-представництва глави держави. Відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду публікується в розділі електронних петицій на сторінці "З відповідями", а також направляється в письмовому вигляді ініціатору петиції. У відповіді на електронну петицію повідомляється про результати розгляду порушених в ній питань з відповідним обґрунтуванням.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua