• USD 28.6
  • EUR 34.2
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Петиція про ліквідацію ОАСК набрала 25 тисяч підписів: тепер справа за Зеленським

Реклама на dsnews.ua

Українці вимагають від президента Володимира Зеленського невідкладно подати до Верховної Ради законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК)

Відповідна вимога міститься в петиції, оприлюдненій на сайті глави держави, інформує "ДС".

Петиція, ініційована журналістом Данилом Мокриком 30 липня, набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів. При цьому вона збиратиме підписи ще протягом чотирьох днів.

У мотиваційній частині вказано, що ОАСК повністю втратив авторитет, зокрема, через зміст опублікованих Національним антикорупційним бюро в липні 2019 року та в липні 2020 року записів розмов керівництва цього суду, які свідчать про глибоко вкорінену в суді корупцію і практику неправосудності рішень.

Петиція про ліквідацію ОАСК
Петиція про ліквідацію ОАСК

Оскільки ст. 125 Конституції України та ст. 19 Закону "Про судоустрій та статус суддів" закріплює за президентом виключне право ініціювати процедуру ліквідації суду, Зеленського закликають скористатись цим правом та розпочати процедуру ліквідації Окружного адміністративного суду міста Києва.

Зауважимо, що президент Зеленський, мотивуючи проведення т.зв. "загальнонаціонального опитування" 25 жовтня — в день голосування на місцевих виборах, заявив про бажання дізнатися думку українців щодо актуальних та важливих проблем. Противники "опитування", своєю чергою, нагадали президентові, що він всіляко ігнорує звернення і вимоги громадян, які викладені у петиціях і розміщені на його офіційному сайті.

    Реклама на dsnews.ua