• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Петиція про звільнення Ситника: Офіс Зеленського демонстративно проігнорував вимогу українців

Петиція за відставку Артема Ситника з посади директора НАБУ набрала необхідну кількість голосів для розгляду президентом — понад 27 000 підписів, однак Офіс глави держави з невідомих причин не зараховував майже половину підписів

Артем Ситник
Артем Ситник
Реклама на dsnews.ua

Зрештою петиція визнана такою, яку не підтримали, збір підписів за неї вже завершено, інформує "ДС".

Офіс президента відправив в архів петицію за відставку Артема Ситника, призначення якого на посаду директора НАБУ було визнане неконституційним. Разом з тим, як пише УНІАН, документ набрав необхідну кількість підписів для розгляду її президентом України (достатньо було 25 тисяч). Раніше ЗМІ вже неодноразово повідомляли, що Банкова свідомо не зараховує половину голосів під петицією і навіть вручну зменшує кількість вже зарахованих голосів. Примітно, що такі "привілеї" має лише петиція про Ситника, адже з іншими поданнями на сайті президента такого не відбувається.

Петиція про звільнення Артема Ситника
Петиція про звільнення Артема Ситника

Йдеться про петицію на №22/103760-еп під назвою "Звільнити Ситника Артема Сергійовича, директора Національного антикорупційного бюро України з займаної посади". На момент завершення збору підписів було зареєстровано 27 245 голосів тих, хто підписав петицію. Згідно з нормами чинного законодавства, цього більш ніж достатньо для розгляду петиції президентом Володимиром Зеленським. Втім, зрештою зараховано було лише 15 009 голосів, тобто лише близько половини.

ЗМІ вже повідомляли про маніпуляції з боку Департаменту з питань звернень громадян ОПУ з зарахуванням підписів під петицією за відставку директора НАБУ Артема Ситника. Так, 29 жовтня на лічильнику підписів на підтримку петиції було 14 528 голосів, а вже 30 жовтня — на 900 голосів менше.

Петиція про звільнення Артема Ситника
Петиція про звільнення Артема Ситника

Відомо, що відповідальною за роботу з петиціями в Офісі Зеленського є керівник Департаменту з питань звернень громадян Ганна Кільова. Відповідно до статті 24 Закону України "Про звернення громадян", посадові особи, винні у порушенні законодавства про звернення громадян, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену законодавством України.

Як писала "ДС", 28 серпня КСУ опублікував рішення про неконституційність призначення Ситника директором НАБУ. Своєю чергою у Нацбюро заявили, що "факт визнання неконституційним указу президента про призначення на посаду не припиняє повноважень" Ситника і не означає його звільнення. Разом з тим навіть у парламентській фракції "Слуга народу" вважають, що президент Володимир Зеленський "повинен запобігти конституційному перевороту Ситника".

На початку жовтня суд ухвалив рішення щодо самовільного захоплення влади Артемом Ситником і зобовʼязав Державне бюро розслідувань внести відповідну інформацію до Єдиного реєстру. У разі визнання судом Ситника винним йому може загрожувати тривале увʼязнення.

    Реклама на dsnews.ua