• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Підготовка візиту Зеленського до США виходить на фінішну пряму, — Маркарова

Підготовка візиту президента Володимира Зеленського до США "виходить на фінішну пряму"

Володимир Зеленський поїде до Вашингтона
Володимир Зеленський поїде до Вашингтона
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила посол України у США Оксана Маркарова, передає "ДС".

За її словами, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та голова Офісу президента Андрій Єрмак поїхали додому "після двох надзвичайно інтенсивних днів у Вашінгтоні". 

"Дуже гарні змістовні зустрічі з радником президента США з питань нацбезпеки Джейком Саліваном та державним секретарем Ентоні Блінкеном. У пріоритеті — підготовка візиту президента України Володимира Зеленського та його зустріч з президентом США Джо Байденом 30 серпня", — написала Маркарова у Facebook.

За її словами, головна мета зустрічі — поглиблення стратегічного парнерства України та США "реальними конкретними спільними ініціативами" щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності, підвищенні безпеки в Україні та регіоні, збільшенні нашої військової спроможності, прискоренні трансформації України в сучасну економічну сильну демократичну країну. 

Також відбулися зустрічі з членами українського кокусу у Конгресі — сенаторами Джин Шахін, Крісом Мерфі, Джимом Рішем, Роджером Вікером, Бобом Менендесом, Бенджаміном Кардіним та конгресменом Бредом Шерманом, з якими обговорили "широке коло питань" і ще раз окреслили спільні плани, базовані на міцній двопартійний підтримці України. 

Окремо зустрілись з представниками провідних інформаційно-аналітичних центрів Вашингтона. 

"Як сказав міністр, тепер у нас буде три тижні "тихої дипломатії", коли ми разом з американським партнерами будемо працювати над реалізацією обговорених конкретних планів щодо зустрічі лідерів України та США. Виходимо на фінішну пряму підготовки Візиту номер 1", — резюмувала Оксана Маркарова.

Як писала "ДС", Білий дім оголосив, що офіційний візит Володимира Зеленського до Вашингтону відбудеться 30 серпня.

4 серпня голова МЗС Дмитро Кулеба і керівник Офісу президента Андрій Єрмак, які в Вашингтоні готували візит Зеленського, провели зустріч з радником президента США з питань національної безпеки Джейкобом Салливаном.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua