• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Підозрювані у вбивстві майданівця Вербицького можуть вийти на волю: судді у відпустці

Обвинувачені у викраденні активістів Євромайдану Ігоря Луценка та катуванні і загибелі Юрія Вербицького можуть сьогодні, 7 серпня вийти на волю. У них спливає термін запобіжного заходу, а судді перебувають у відпустці

Реклама на dsnews.ua

Про це заявили адвокатка Євгенія Закревська та Адвокатська дорадча група у Facebook, передає "ДС".

Захисники звертають увагу, що вчора, у п'ятницю сплив запобіжний захід двом обвинуваченим у справі викрадення активістів Євромайдану Ігоря Луценка і Юрія Вербицького та вбивства Вербицького у січні 2014 року – Сергію Мисливому та Івану Новотному.

Вказується, що 21 липня колегія суддів Білоцерківського суду під головуванням Ірини Дубановської ініціювала зміну підсудності у справі, яку вже визначав до того апеляційний суд.

4 серпня Апеляційний суд повернув справу суду назад. Засідання там призначили 5.08.2021 на 16-00, потім перенесли на 9-00 четверга. Але воно теж не відбулось, бо бокові судді перебувають у відпустці.

Адвокати зазначають, що дві третини колегії суду зараз у відпустці. З відпустки нікого не відізвали. Повторний автоматичний перерозподіл не провели.

Оскільки спливає термін запобіжного заходу і немає засідання суду, обвинувачені вийдуть на волю.

Прокурорка Юлія Малашич звертає увагу, що обидва обвинувачені до затримання переховувались від органів слідства. Один кілька місяців, інший більш успішно — 6 років.

Водночас у Білоцерківському міському суді пояснили, що судді, які розглядають одну із справ Майдану, дійсно перебувають у відпустці, проте наголошують, що розглянути клопотання про продовження запобіжного заходу обвинуваченим Новотному та Мисливому може одноособово суддя-доповідач. 

Як йдеться в повідомленні, 5 серпня суд отримав обвинувальний акт у провадженні щодо викрадення Ігоря Луценка та викрадення і вбивства Юрія Вербицького. Розгляд підготовчого засідання та продовження строку тримання під вартою фігурантів призначили також на 5 серпня. Проте тоді виявилось, що двоє суддів-учасників колегії перебувають у відпустці. 

Відкликати їх з відпустки, стверджують в суді, можливо лише за згодою і у випадку "відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства". 

Там також кажуть, що відсутність судді з колегії не може бути підставою для його заміни через автоматизовану систему розподілу справ. У суді додають, що заміна судді здійснюється "з ініціативи головуючого судді на підставі вмотивованого розпорядження керівника апарату, підписаного у відповідності до його посадових обов'язків або за ухвалою суду про задоволення відводу (самовідводу) судді…".

У суді також вирішили нагадати, що карантин в Україна продовжено до 31 серпня. А на період його дії встановлено особливості судового контролю за дотриманням прав та свобод осіб у справах. 

Підсумовуючи, Білоцерківський міський суд наголошує, що клопотання про продовження запобіжного заходу може розглянути суддя-доповідач одноособово. 

 

Нагадаємо, у січні 2014 року у період Євромайдану Ігор Луценко і Юрій Вербицький були викрадені невідомими з території Олександрівської лікарні і вивезені за місто. Після тортур їх кинули в лісі. 22 січня Вербицький від отриманих травм помер.

У МВС заявляли, що активні учасники викрадення Луценка і Вербицького переховуються від правосуддя у Криму, а безпосередній керівник викрадення – громадянин Неживов.

Обох нинішніх підозрюваних Сергія Мисливого та Івана Новотного затримали у березні 202 року. З моменту затримання вони перебувають під вартою. Зараз їм обом інкримінується участь у злочинній організації, яка була створена для вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, безпосередньо викрадення і катування Юрія Вербицького та Ігоря Луценка, також перешкоджання мирним зібранням — Євромайдану.

Окремо Мисливому інкримінується вбивство Юрія Вербицького, а також використання та підбурювання до підробки офіційних документів, зокрема, паспорта громадянина України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua