• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Підвищення "мінімалки" з 1 вересня: оприлюднений текст законопроєкту

Реклама на dsnews.ua

У Верховну Раду надійшов текст президентського проєкту закону №3963, який визначений як невідкладний, про підвищення мінімальної заробітної плани до 5000 гривень

Про це свідчать дані на сайті парламенту, передає "ДС".

Так, законопроєктом пропонується збільшити мінімальну зарплату на 5,86% до 5000 гривень з 1 вересня.

У той же час з метою збереження співвідношення між розміром посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери та мінімальною зарплатою збільшуються видатки на підвищення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС. Його розмір складе 2225 гривень (підвищення складе 5,86%).

Додаткові витрати на оплату праці у зв'язку із підвищенням розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС пропонується забезпечити завдяки економії витрат за бюджетною програмою "Обслуговування державного боргу".

Повідомляється, що ця сума складе 3,5 млрд гривень. Дані цифри виникли у зв'язку з відхиленням фактичного курсу гривні по відношенню до іноземних валют порівняно з прогнозним курсом.

Також, враховуючи пропозицію підвищення "мінімалки", пропонується збільшити планові податкові надходження на 541,3 млн грн, у тому числі з податку та збору на доходи фізичних осіб — на 461,3 млн грн та податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування — на 80 млн гривень.

Нагадаємо, раніше заступниця голови Офісу Зеленського Юлія Ковалів заявила, що Верховна Рада України може провести позачергову сесію в кінці серпня. На ній планується внесення змін до бюджету для підвищення мінімальної зарплати до 5 000 гривень.

    Реклама на dsnews.ua