• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

План міністра Чернишова розділити країну на десять функціональних зон

Про новий поділ території України вперше заявив профільний міністр Олексій Чернишов. На думку розробників концепції нового поділу України на функціональні зони, це дозволить ефективно зосередити ресурси, спрямовані на розвиток регіонів

Реклама на dsnews.ua

У Мінрегіоні вважають, що 10 функціональних типів територій дають економічні переваги жителям різних областей і дозволить більш ефективно розвивати регіони. Вперше області розділять по схожості соціально-економічних характеристик і без прив'язки до встановлених кордонів. Такий підхід застосовується вперше.

Головна ідея, як роз'яснив Чернишов в інтерв'ю Lb.ua, полягає в тому, щоб направляти фінансування не на області, як було раніше, а на території. Адже в одній області можуть бути розташовані міста і села, які вимагають абсолютно різного підходу до стратегії розвитку.

Глава Міністерства розвитку громад і територій Олексій Чернишов розповів, як були визначені ці типи.

"Вони розроблені системно і дають можливість розподіляти гроші не тільки між областями, а й між функціональними територіями. Наприклад, перша зона з десяти — гірські території українських Карпат. Це відразу кілька областей, які ми повинні розвивати. Далі, макрорегіон Азов-Чорне море. Це узбережжі Чорного і Азовського морів. Там одні і ті ж проблеми. Далі, наприклад, прикордонні регіональні зони. На сході і на заході вони різні — в першому випадку — в несприятливих умовах, у другому — навпаки. Також є монофункціональні міста, є шахтарські регіони, які вимагають абсолютно іншої логіки", — сказав міністр Чернишов.

Ознайомитися з десятьма типами територій можна в затвердженій на 2021-2027 роки Державної стратегії регіонального розвитку.

За словами Олексія Чернишова, проєкти по функціональним територіям вже розробляються.

    Реклама на dsnews.ua